Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nokia 3310 otrzyma następną, droższą edycję

29.09.2017 10:35

Urządzenie pojawi się w nowej edycji, która wprowadzi zarówno kilka usprawnień, jak i zmian na gorsze.

Nokia 3310 otrzyma następną, droższą edycję

Nowa edycja odświeżonej Nokii 3310 otrzyma dopisek "3G". To właśnie zmiana obsługiwanego standardu łączności komórkowej z 2G na 3G jest kluczowym usprawnieniem telefonu.

HMD Global postanowiło również rozszerzyć małą pojemność pamięci wewnętrznej z 16 MB na 64 MB, lecz i tak jeśli ktoś chciałby skorzystać z wykonywania zdjęć lub słuchania muzyki, musi wciąż posłużyć się dodatkową kartą pamięci na dane.

3310

Prócz tego Nokia 3310 3G dostępna będzie w dodatkowych dwóch kolorach - Azure i Charcoal, a także otrzyma drobne zmiany rozłożenia przycisków na klawiaturze.

Niezrozumiałą decyzją producenta jest z kolei zmiana standardu Bluetooth wykorzystywanego w Nokii 3310. Zamiast edycji 3.0 dostępnej w standardowym wydaniu, wersja 3G otrzyma jedynie starszą wersję 2.1.

Edycja 3G Nokii 3310 to również wzrost ceny urządzenia - z 49 euro na 69. Możemy więc spodziewać się, że gdy usprawniona edycja telefonu trafi do Polski, będzie kosztować zamiast 269 zł - aż 380 zł, co niebezpiecznie zbliży cenę tego telefonu do budżetowych smartfonów.

Zagłosuj

Uważasz, że HMD Global powinno wydać reedycje kolejnych klasycznych Nokii?

RadioZet.pl/AM

Czy wiesz, do czego służą wszystkie porty w komputerze? Sprawdź swoją wiedzę technologiczną w naszym Quizie:

Oceń