Nokia 4. Do sieci wyciekły informacje na temat taniego smartfona

20.02.2018 10:27
xxx zet

Nowy smartfon Nokii będzie tanim, lecz solidnym rozwiązaniem, który z powodzeniem może wypełnić segment urządzeń z niskiej półki cenowej.

Nokia (na zdjęciu model Nokia 3) fot. Nokia (na zdjęciu model Nokia 3)

Premiera Nokii 4 może nadejść wraz z kolejną fazą wydawniczą firmy. Wraz z „czwórką” HMD Global może wypuścić na rynek modele Nokia 1, Nokia 7 Plus i Nokia 9.

O modelu 7 Plus wiemy już całkiem sporo — będzie między innymi mieć wyświetlacz o proporcjach 18:9 i flagowe parametry. Nokia 1 będzie bardzo charakterystycznym urządzeniem o podstawowych parametrach, a więc i ograniczonych funkcjach, natomiast „dziewiątka” będzie urządzeniem z segmentu „premium”. Do tej pory o Nokii 4 natomiast było całkiem cicho — jednak informacje, jakie pojawiły się o urządzeniu na stronie Federalnej Komisji Łączności, zdradzają nieco planów skandynawskiego producenta.

Nokia 4 będzie wyposażona w solidny układ Qualcomm Snapdragon 450. To ośmiordzeniowy procesor, który może pochwalić się sporą energooszczędnością, a jednocześnie parametrami, które sprostają wielozadaniowości. Producent wyposaży Nokię 4 najprawdopodobniej w 2GB pamięci RAM, co powinno w zupełności wystarczyć mniej wymagającym użytkownikom. Smartfton powinien sprostać zarówno uruchomieniu kilku aplikacji jednocześnie, jak i korzystaniu z większości gier na Androida.

Prócz tego smartfon będzie posiadał wymienną baterię, co powinno ucieszyć zwolenników tego rozwiązania. Dodatkowo urządzenie będzie mieć wszelkie technologie łączności przydatne na co dzień, w tym modem LTE, Bluetooth 4.1 i Wi-Fi 802.11 b/g/n.

Latest_Android_v2 fot. Nokia (na zdjęciu Android 8.0)

Nokia, dzięki bardzo dobrej współpracy z Google, oferuje na swoich urządzeniach „czystą” wersję Androida. Oznacza to, że producent nie dorzuca do systemu autorskich nakładek graficznych, a ponadto oferuje częste aktualizacje, w tym poprawki bezpieczeństwa.

Nokia 4 zadebiutuje na rynku zapewne jeszcze w pierwszej połowie tego roku, a na pokładzie powinniśmy znaleźć najnowszą wersję systemu Android — 8.0 lub 8.1 Oreo.

RadioZet.pl/AM

Oceń