Nokia 8 Pro będzie mieć 5 aparatów fotograficznych?

20.02.2018 13:47
xxx zet

Nokia szykuje zabójcę flagowców – fińska marka zanotowała bardzo udany powrót na rynek. Dzięki modelowi Nokia 8 Pro ma nadzieję podbić najwyższy segment cenowy – duża liczba wbudowanych kamer to tylko jeden z pomysłów na pobicie Samsunga Galaxy S9.

Nokia 8 - tylne aparaty fotograficzne fot. Tinh tế Photo, CC0

Wystarczyło kilka miesięcy, żeby Nokia zaczęła z coraz większą śmiałością zerkać w kierunki zajmowanego niegdyś fotela lidera sprzedaży. Smartfony produkowane przez fińskie HMD Global cieszyły się w 2017 roku tak dużą popularnością, że producentowi udało się wyprzedzić między innymi Google, Sony i HTC.

Nokia patrzy łakomie na wszystkie segmenty rynkowe – także te najbardziej prestiżowe, okupowane przez smartfony flagowe. Jej najnowsza produkcja, która ma ujrzeć światło w okolicach września 2018 roku, wyróżnia się na pierwszy rzut oka pięcioma wbudowanymi aparatami fotograficznymi – a przynajmniej tak wynika z przecieków.

Nokia 8 Pro – flagowiec fińskiej marki

Nokia 8 Pro ma oferować aż 5 aparatów fotograficznych, dzięki czemu robione za pomocą smartfona zdjęcia mają konkurować jakością z konstrukcjami uznawanymi za najlepsze – w szczególności z flagowcami Samsunga.

Nokia ma kontynuować współpracę z Zeissem, który miał według nieoficjalnych doniesień stworzyć system przybliżania obrazu.

Dobra jakość zdjęć nie będzie jedynym atutem Nokii 8 Pro – smartfon ma być wyposażony w procesor Snapdragon 845, który równocześnie zawita do innych najszybszych konstrukcji, między innymi do Samsunga Galaxy S9.

Już pod koniec lutego 2018, podczas targów MWC w Barcelonie, zadebiutować ma Nokia 4 - nowy model z niższej półki cenowej.

Zagłosuj

Ile aparatów fotograficznych jest w Twoim telefonie?

RadioZET.pl/MT

Oceń