Nokia 8 już w Polsce. Łączy ludzi na nowy sposób

08.09.2017 11:40

Z dawna wyczekiwany flagowiec Nokii zadebiutował w Polsce. Siłą Nokii 8 ma być jakość wykonania, rozsądna jak na flagowca cena oraz nowy tryb robienia zdjęć, nazwany #bothie.

Nokia 8 już w Polsce. Łączy ludzi na nowy sposób fot. fot. RadioZET.pl/MT

Znana marka powróciła na polski rynek w czerwcu, prezentując odświeżony model 3310. Ten prosty telefon stał się prawdziwym hitem i pokazał, że miłość, jaką Polacy darzą Nokię, nie wygasła.

Przyszłością marki są jednak smartfony – po ciepło przyjętych i dobrze wyposażonych modelach Nokia 3, 5 i 6 przyszła kolej na prężenie muskułów. HMD Global – fińskie przedsiębiorstwo, które produkuje smartfony marki Nokia – zaprezentowało pierwszego flagowca, wyposażonego w najsilniejsze do tej pory komponenty – model Nokia 8.

Nokia łączy ludzi

Ten slogan znają praktycznie wszyscy – teraz wraca w zupełnie nowym znaczeniu. Przez lata przyzwyczailiśmy się do robienia samolubnych selfie, stawiających nas w centrum świata – bądź też ujęć otoczenia lub znajomych. W tym drugim przypadku jednak nie mieliśmy żadnej pamiątki pokazującej nas.

Nokia chce to zmienić dzięki #bothie (od „both” – czyli „oba”) – przednia i tylna kamerka (a właściwie kamerki, bo są dwie), obie z matrycą 13 Mpix, mogą pracować równocześnie – na ekranie pojawia się wizerunek użytkownika oraz to, co w danej chwili widzi.

Robiąc zdjęcie czy film ze znajomymi można pokazać, jak bawią się obie strony rozmowy – dobrze widać to na filmie przygotowanym przez Nokię.

Optyka we flagowcu Nokii została przygotowana przez Zeissa – ma to gwarantować dobrą jakość zdjęć. Oprócz robienia zdjęć można także nagrywać filmy z rozdzielczością maksymalną 4K.

fot. RadioZET.pl/MT

Aplikacja aparatu pozwala na proste rozpoczęcie transmisji na żywo na Facebooku lub w serwisie YouTube – wystarczy nacisnąć jedną ikonkę.

Nokia 8 – specyfikacje flagowca

HMD podkreśla, że Nokia 8 powstaje w wyrafinowanym procesie produkcyjnym. Obudowa telefonu rzeźbiona jest z jednego kawałku aluminium – nadanie jej kształtu i wypolerowanie do ostatecznej formy zajmuje 40 godzin.

fot. RadioZET.pl/MT

Dzięki temu Nokia 8 nie tylko wygląda elegancko, lecz także ma być wytrzymała – co prawda na dorównanie legendzie modelu 3310 nie ma co liczyć, nie mamy jednak do czynienia z telefonem, który na przykład będzie wyginał się po silniejszym naciśnięciu.

Nokia 8 wyposazona jest 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835 (pracujący z szybkością do 2,46 GHz), wspomagane przez 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB przestrzeni na pliki użytkownika. Wartość tę można poszerzyć używając karty microSD. Smartfon oferuje tryb Dual SIM.

Ekran o przekątnej 5,3 cala wyświetla obraz w rozdzielczości 1440x2560 punktów – dzięki temu obraz jest wyraźny i trudno dostrzec pojedyncze piksele.

Nokia 8 może nagrywać dźwięk korzystają z autorskiego systemu OZO, obecnego w drogich kamerach 3D firmowanych przez Nokię – dzięki wbudowaniu w smartfona 3 mikrofonów jest on w stanie nagrywać dźwięk przestrzenny oraz koncentrować się na nagrywaniu odgłosów dochodzących z miejsca, które jest akurat filmowane.

Smartfon działa pod kontrolą androida 7.1.1 - w niedalekiej przyszłości Nokia 8 otrzyma aktualizację do Androida 8.0 Oreo.

Nokia 8 – cena w Polsce.

Nokia 8 trafiła do sprzedaży w Polsce 7 września 2017 roku – początkowo, na ten jeden dzień, wyłącznie do sieci Play. Od 8 września 2017 można kupić ją w wolnej sprzedaży w dużych sklepach z elektroniką.

fot. RadioZET.pl/MT

Cena modelu została wyznaczona na 2599 zł.

Zagłosuj

Jak się Wam podoba Nokia 8?

Radiozet.pl/MT

Oceń