Nokia 8 - ten smartfon może przywrócić marce swą dawną świetność

17.08.2017 10:50

Nokia 8 parametrami dorównuje konkurencji, a na tle innych urządzeń wyróżnia się dedykowanymi funkcjami - np. możliwością równoczesnego streamowania na Facebooku z kamery tylnej i przedniej aparatu.

Nokia 8 - ten smartfon może przywrócić marce swą dawną świetność fot. Nokia / HMD Global

Parametry techniczne godne flagowca

Nokia 8 - jak już pisaliśmy - nie różni się zbytnio od urządzeń konkurencji pod kątem specyfikacji technicznej - znajdziemy tutaj najmocniejszy obecnie procesor - Snapdragon 835 i 4 GB pamięci RAM. Wyglądem z kolei przypomina inne smartfony z nowej linii Nokii, ale wysoka jakość wykonania sprawia, że nie można przyjąć tego jako za wadę. Nokia 8 będzie dostępna w 4 kolorach, z czego 2 będą miały matową fakturę.

Aparaty od Zeissa

Tym Nokia chce przekonać do siebie klientów. Główny aparat to 2 matryce o rozdzielczości 13 megapikseli (w tym jedna monochromatyczna), natomiast przedni to pojedyncza matryca 13 Mpix. Obie wykonane są przez Zeissa, czyli czołowego producenta optyki, który wcześniej również pracował z Nokią.

Wyjątkową funkcją w Nokii 8 jest tryb nazwany przez producenta jako Dual-Sight. Umożliwia on nagrywanie lub streamowanie na Facebooka z użyciem jednocześnie przedniego, jak i tylnego aparatu. Dodatkowo wbudowana technologia nagrywania dźwięku 360 pozwala na uchwycenie z wysoką dokładnością naszego głosu i dźwięków otoczenia.

Nokia_8-cameras-dual_sight

Czysty Android

Nowe urządzenia sygnowane marką Nokia wyróżniają się posiadaniem czystego, niemodyfikowanego autorskim wyglądem, systemu Android. To również gwarancja posiadania najnowszej wersji systemu - HMD Global, nowy właściciel marki, dzięki bezpośredniej współpracy z Google, zapewnił swoim urządzeniom posiadanie najnowszej i wyposażonej w aktualne zabezpieczenia wersji systemu.

Przystępna cena

Oficjalna cena nowego flagowca Nokii stawia ją w bardzo dobrym świetle na tle konkurencyjnych Samsunga Galaxy S8 lub LG G6. Nokia 8 pod kątem ceny będzie walczyć z Huawei P10 - jej oficjalna cena to bowiem 2599 złotych. HMD Global i polski dystrybutor wycenili urządzenie na bardzo przystępnym poziomie, a dodatkowo może to oznaczać, że oferty abonamentowe u operatorów z tym smartfonem również mogą przyciągnąć spore grono odbiorców.

Zagłosuj

Co sądzisz o cenie Nokii 8?

RadioZET.pl/AM

Oceń