Nokia „Banan” z Matriksa powraca. Firma prezentuje odświeżony model Nokii 8110

28.02.2018 12:29
xxx zet

Nowa wersja kultowego już telefonu została mocno zmieniona, lecz jej użytkowanie może być fantastycznym „Powrotem do przeszłości”.

Nokia (na zdjęciu telefon Nokia 8110 4G) fot. Nokia (na zdjęciu telefon Nokia 8110 4G)

Klasyczna wersja Nokii 8110 być może jest wam znana z pierwszej odsłony trylogii „Matrix”. To właśnie z tego telefonu komórkowego korzystał sam Neo.

Po odnowieniu Nokii 3310 i jej ciepłym przyjęciu na rynku HMD Global postanowił wziąć na warsztat następny kultowy model marki, którego urządzenia na początku lat 2000 posiadał niemalże każdy Europejczyk.

Nowa Nokia 8110 4G — odnowiona i usprawniona

Prócz dość mocnej zmiany wizualnej Nokii 8110 producent oczywiście całkowicie zmienił jej podzespoły. Telefon mógłby aspirować po części do miana smartfona z uwagi na znajdujący się w nim uproszczony system Android, który został specjalnie dopasowany przez firmę KaiOS.

Telefon, prócz funkcji dzwonienia i wysyłania SMS-ów, oferuje również dostęp do uproszczonych wersji aplikacji Google Assistant, Google Maps, Google Search, Facebook i Twitter. To także możliwość odbierania maili i synchronizacji kalendarzy Outlook i Gmail.

Nokia oczywiście nie zapomniała o najważniejszym, czyli instalacji gry „w węża”, którą wszyscy pamiętają z czasów dawnej świetności tej marki. Nowa wersja „Snake'a” jest mocno zmieniona, lecz i tak może wywołać u użytkowników nagły przypływ nostalgii.

Dodatkowo nowa 8110 posiada wsparcie dla LTE, a ponadto potrafi zmienić się w hotspot Wi-Fi dla naszych innych urządzeń. To strasznie dużo funkcji jak na zwykły telefon, lecz jeszcze sporo jej brakuje do bycia smartfonem.

Nokia 8110 4G — data premiery i cena

Nokia 8110 4G dostępna będzie na rynku już niedługo. Jej cena na zachodzie została ustalona na poziomie 79 euro, a więc w Polsce zapewne ją kupimy za ok. 350 złotych.

Odświeżona wersja Nokii 8110 być może nie będzie hitem sprzedażowym, lecz na pewno pozwoli się wyróżnić jej właścicielom wśród innych osób, które korzystają ze smartfonów.

RadioZet.pl/AM

Oceń
Tagi