Nolim - ebook reader tworzony dla Carrefoure'a. Pobije Kindle'a?

22.05.2017 10:19

Firma tworząca e-readery, dzięki współpracy z francuską siecią sklepów Carrefour, wyda nową wersję swojego czytnika. Czy ma szansę na pokonanie Kindle'a? Dzięki tej jednej, innowacyjnej funkcji to możliwe.

Nolim - ebook reader tworzony dla Carrefoure'a. Pobije Kindle'a? fot. Bookeen / Carrefour

Pod kątem parametrów technicznych e-book readery "nolim", tworzone przez firmę Bookeen, nie mają sobie nic do zarzucenia. Wyposażone w 6" wyświetlacz w technologii e-ink z funkcją dotyku i rozdzielczości 1027x768 już same w sobie byłyby przyzwoitym urządzeniem do czytania cyfrowych wersji książek. Do tego urządzenia posiadają łączność Wi-Fi i dużą pojemność 8 GB - wystarczy na bardzo potężną bibliotekę książek, biorąc pod uwagę, że jedna cyfrowa książka to ok. 0,5 - 3 MB.

Innowacja nowej wersji czytnika nolim jednak tkwi w jego specjalnej obudowie. Czytnik od razu posiada etui (do kindle'a trzeba je dokupić osobno). Etui to nie tylko ochroni nasze urządzenie przed ewentualnym uszkodzeniem wyświetlacza, lecz również posłuży jako włącznik. Takie proste, a tak skuteczne - jeśli otworzymy etui, urządzenie się włączy i będziemy mogli kontynuować lekturę, jego zamknięcie spowoduje zapisanie postępu czytania danej książki i wyłączenie urządzenia, w celu oszczędzania energii.

Nowa wersja czytnika nolim ma kosztować ok. 130 euro (ok. 500 zł). Jeśli zadebiutowałby w polskich sklepach Carrefoura, to pewnie znalazłby spore grono odbiorców. Na razie jednak urządzenie jest zapowiedziane w dystrybucji tylko we francuskich marketach.

Zagłosuj

Preferujesz cyfrowe czytniki książek czy tradycyjne, papierowe wydania?

RadioZET.pl/AM

Oceń