Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Aga Kołodziejska
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowa aktualizacja Windows na jesieni - wiemy co w niej będzie

12.05.2017 10:15

Na konferencji Build 2017 Microsoft pokazał funkcjonalności, jakie planuje wprowadzić do kolejnej wersji systemu Windows 10.

Nowa aktualizacja Windows na jesieni - wiemy co w niej będzie fot. Microsoft

Nazwa kolejnej, dużej aktualizacji to "Creator Update" - ponownie. Dokładnie tak samo nazywało się uaktualnienie z kwietnia - jeśli chcecie wiedzieć, jak je zainstalować, zapraszamy do naszego poradnika.

vr

Otrzymamy m.in. dalsze usprawnienia i większą integrację z wirtualną rzeczywistością - w tym większego wsparcia dla nowych gogli VR Microsoftu, które tworzą m.in. HP i Acer, a także specjalnych kontrolerów VR, które umożliwią przeniesienie ruchów rąk do kontroli wirtualnych światów.

win10

To również bardzo ciekawa funkcjonalność o nazwie "Timeline" - "linia czasu". Pozwoli ona na monitorowanie wszystkich naszych kroków na komputerze - nawet z poziomu smartfona. W połączeniu z funkcjonalnością o nazwie "Graph", umożliwi to kontynuowanie naszych dokonań z komputera na innym urządzeniu - jak np. smartfonie z Androidem lub iOS. Przykładem może być zaczęcie czytania artykułu na komputerze, lecz z uwagi na pilne spotkanie musimy je przerwać. W trakcie naszej drogi na spotkanie otrzymamy wiadomość od Cortany z linkiem umożliwiającym kontynuowanie czytania artykułu.

Cortana_1_hq

"Clipboard", czyli "schowek", to również zupełnie nowa funkcja umożliwiająca kopiowanie treści pomiędzy urządzeniami. Kopiujemy linka na komputerze - wklejamy na Androidzie. Kopiujemy adres na smartfonie - wklejamy na komputerze - itd.

Prócz tych nowości Microsoft zapowiedział dalszy rozwój swoich aplikacji na innych platformach - iOS, Mac OS i Android.

Kolejna aktualizacja, czyli "Creators Update 2", zadebiutuje w okolicy września tego roku.

Zagłosuj

Przesiadłeś się na Windows 10?

RadioZet.pl/AM

Oceń