Nowa aplikacja IKEI pozwoli wirtualnie urządzić mieszkanie

21.09.2017 16:22

Aplikacja IKEI jest świetnym pokazem możliwości nowej wersji systemu iOS.

Nowa aplikacja IKEI pozwoli wirtualnie urządzić mieszkanie fot. Apple/IKEA

IKEA już wcześniej bawiła się rozwiązaniami bazującymi na rozszerzonej rzeczywistości, lecz ograniczało się to do wyświetlania dodatkowych materiałów na powierzchni papierowego katalogu sieci.

Nowa aplikacja o nazwie IKEA Place, przeznaczona dla urządzeń z iOS 11, umożliwia wirtualne rozmieszczanie mebli dostępnych w cyfrowej bazie na podłodze naszych pomieszczeń. Dzięki temu będziemy mogli przykładowo sprawdzić jak wyglądałaby nowa, ekstrawagancka kanapa ustawiona w rogu naszego pokoju lub przekonamy się czy przy stole zmieszczą się 4 dodatkowe krzesła.

Obecnie w cyfrowym katalogu asortymentu aplikacji dostępnych jest już 2 tysiące produktów pochodzących z najnowszego katalogu firmy.

IKEA zapewne stworzy aplikację dla Androida oferującą podobne możliwości, lecz natywne biblioteki Google'a pozwalające na tak zaawansowaną zabawę w AR dopiero co zawitały na rynku, a ich implementacja przez deweloperów zapewne nieco potrwa.

Nową aplikację IKEA dla urządzeń z iOS możecie pobrać z tego miejsca, natomiast poradnik dla jakich urządzeń jest dostępny nowy mobilny system od Apple znajdziecie tutaj.

RadioZet.pl/AM

Sprawdź swoją wiedzę technologiczną i przekonaj się czy rozpoznasz do czego służą wybrane porty w komputerze:

Oceń