Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowa aplikacja mBanku. Od 12 kwietnia płatności smartfonem

04.04.2017 10:04

Jeden z największych polskich banków podgrzewa atmosferę przed udostępnieniem nowej wersji aplikacji mobilnej – największą nowością ma być obsługa płatności mobilnych, choć pytany o szczegóły mBank nabiera wody w usta.

Nowa aplikacja mBanku. Od 12 kwietnia płatności smartfonem fot. materiały prasowe

Możliwości są dwie – bank może ogłosić wystartowanie z Android Pay, systemem płatności Google, który zadebiutował w Polsce jeszcze w listopadzie 2016 roku. Już wtedy mBank wymieniany był wśród instytucji, u których można spodziewać się szybkiego wdrożenia usługi.

Z drugiej strony, bank może postawić na samodzielna obsługę płatności z wykorzystaniem nowej wersji aplikacji i własnej karty HCE. Rzecznik mBanku nie potwierdza ani nie zaprzecza żadnej z opcji.

Jak na razie bank pochwalił się, że użytkownicy mogą spodziewać się wygodniejszej nawigacji, odświeżonego i bardziej nowoczesnego wyglądu oraz szybszego logowania.

Aktualizacja aplikacji mBanku nie zmieni używanego kodu PIN, nie zapowiedziano także zmian w logowaniu i autoryzacji transakcji za jego pomocą. Utrzymana będzie obsługa płatności BLIK.

Bank zapowiedział, że jednocześnie z premierą nowej wersji dezaktywuje aplikacje w wersji 1.0 używane na smartfonach i tabletach z Androidem i iOS. Użytkownicy będą musieli więc dokonać aktualizacji, żeby móc korzystać z banku w dotychczasowy sposób.

Zagłosuj

Będziecie płacić zbliżeniowo smartfonem?

RadioZET.pl/mBank/MT

Oceń