Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowa opcja na Allegro. Skorzystaj z niej dla swojego bezpieczeństwa

27.06.2017 13:19

Allegro wprowadziło dwustopniowe logowanie użytkownika, znane z bankowości internetowej. Warto włączyć tę opcję – dzięki niej nasze pieniądze będą bezpieczniejsze.

Nowa opcja na Allegro. Skorzystaj z niej dla swojego bezpieczeństwa fot. zrzut ekranu

Dwustopniowe logowanie powinno być stosowane podczas logowania do serwisu świadczącego usługi finansowe. Takim na pewno jest Allegro – platforma handlowa umożliwia przeprowadzanie milionów transakcji.

Nowa opcja zwiększa bezpieczeństwo korzystania z serwisu – po jej uaktywnieniu, po zalogowaniu się nazwą użytkownika i hasłem, trzeba będzie jeszcze podać kod SMS wysłany na podany w ustawieniach Allegro numer telefonu.

- Nasze konto zakupowe jest tak samo cenne jak konto bankowe czy inne zawierające dane wrażliwe, dlatego warto je chronić w możliwie najlepszy sposób. W przyszłości planowane jest wprowadzenie innych niż SMS sposobów potwierdzania tożsamości na smartfonie, np. poprzez generowanie kodu w aplikacji oraz procedury awaryjne na wypadek utraty smartfona (zapasowy numer, hasła ratunkowe itd) – przekonuje Piotr Szybiak, CTO Allegro.

W celu włączenia dwustopniowego należy w górnym menu wybrać „moje allegro”, przejść do zakładki „moje konto” i wybrać w sekcji „Bezpieczeństwo” opcję „dwustopniowe logowanie”.

Na tym samym ekranie można także wprowadzić urządzenie zaufane – logowanie z niego nie będzie wymagało podania hasła SMS. To wygodna opcja dla osób, które często odwiedzają serwis (rekordziści potrafią logować się nawet 200 razy w miesiącu).

Zagłosuj

Będziecie korzystać z dwustopniowego logowania?

RadioZET.pl/MT

Oceń