Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowa wersja Firefoksa zadba o naszą prywatność

14.03.2018 10:18

To już 59. oficjalne wydanie przeglądarki Mozilli.

Nowa wersja Firefoksa zadba o naszą prywatność fot. Firefox

Mozilla Firefox w 59. wydaniu przeglądarki stara się przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo swoim użytkownikom. Jest to jednocześnie trzecie wydanie po mocnym redesignie przeglądarki nazwanej mianem „Quantum”.

Firefox 59. to szereg poprawek i nowości, które usprawniają bezpieczne surfowanie po Internecie. Użytkownicy mogą od teraz globalnie wyłączyć dostęp stronom internetowym do ich lokalizacji, odebrać im możliwość skorzystania z urządzeń do rejestracji — mikrofonów i kamer, a także wyłączyć irytujące pytania o możliwość przesyłania powiadomień.

Mozilla również zadbała o poprawę wygody użytkowników korzystających z ich przeglądarki. W związku z tym zmieniono między innymi działanie paska adresów i jego funkcję wyświetlania podpowiedzi wyników. Od teraz najpierw wyświetlane są sugestie wyszukiwania, a następnie krótka historia stron najbardziej pasujących do wprowadzonego hasła.

Firefox 59. to również szereg optymalizacji kodu — przeglądarka powinna dużo szybkiej reagować na polecenia użytkownika i ogólniej wydajniej pracować na każdej konfiguracji. Mozilla obiecuje dużo sprawniejsze ładowanie się strony głównej przeglądarki, jak i otwieranych witryn.

Nowa wersja przeglądarki Mozilla Firefox dostępna jest do pobrania ze strony producenta lub za pośrednictwem wbudowanego w program narzędzia aktualizacji (należy nacisnąć pasek opcji, następnie pomoc i „o programie Firefox”).

RadioZet.pl/AM

Oceń
Tagi