Nowe Google Earth - nowe funkcje i wygląd aplikacji

19.04.2017 11:15

Google zaprezentowało nową, odświeżoną wersję swojej aplikacji pozwalającej na dotarcie niemalże do każdego zakątka na Ziemi. Warto sprawdzić ją w akcji.

Nowe Google Earth - nowe funkcje i wygląd aplikacji fot. Google

Jedną z poważnych nowości, jakiej doczekało się Google Earth to specjalne interaktywne "toury". W trybie "Odkrywca", będziemy mogli odbyć wycieczki po wybranych miastach, budynkach i lokacjach, dzięki czemu zobaczymy dane miejsca z zupełnie nowej perspektywy. Dzięki współpracy Google z naukowcami, twórcami dokumentów i innymi ekspertami, tego typu doświadczenia zawsze będą starannie przygotowane i "wyreżyserowane" tak, by były ciekawe dla odbiorcy.

Nowa wersja Google Earth to przede wszystkim wprowadzenie funkcjonalności trójwymiarowych map. Dzięki temu niemalże każde miejsce na Ziemi posiada trówymiarowy model - zobaczymy przez to, jak wysokie są dane budynki, jak dane konstrukcje wznoszą się nad innymi, a także będziemy mogli sobie zrobić naszą własną wirtualną wycieczkę po danej lokalizacji. Zobaczenie swojego domu w modelu 3D, zrobionego na podstawie zdjęć satelitarnych, to również całkiem ciekawe przeżycie.

Zagłosuj

Twój dom otrzymał model 3D w nowym Google Earth?

GoogleEarth_3

Jeśli będziemy chcieli spróbować szczęścia, a w naszej krwi płynie nieco z odkrywcy, Google zachęca do wypróbowania funkcji "Szczęśliwy traf". Podobnie jak funkcja znana z wyszukiwarki Google, ta opcja zaniesie nas w losowe miejsce. Nas Google wysłało na Ischię - włoską wyspę wulkaniczną na Morzu Tyrreńskim - polecamy i zachęcamy do pochwalenia się swoimi znaleziskami.

Nową wersję Google Earth można znaleźć pod wygodnym adresem earth.google.com.

RadioZet.pl/Google/AM

Oceń