Nowe Nokie z aktualizacją do Androida 8.0

05.09.2017 09:30

Wszyscy użytkownicy smartfonów Nokii z Androidem na pokładzie otrzymali gwarancję aktualizacji do najnowszej wersji systemu Google.

Nowe Nokie z aktualizacją do Androida 8.0 fot. radiozet.pl

Juho Sarvikas, szef produktów HMD Global - firmy, która obecnie zajmuje się tworzeniem smartfonów pod marką Nokia, potwierdził wcześniejsze obietnice. Wszystkie smartfony do tej pory wypuszczone w ramach nowej linii urządzeń Nokia, czyli Nokie 3, 5, 6 i 8, otrzymają darmową aktualizację systemu do Androida 8.0 Oreo.

Mocnym zaskoczeniem jest aktualizacja Nokii 3 do Androida 8.0 - jej stosunkowo słabe podzespoły nie do końca pozwalały na komfortową pracę na poprzedniej wersji systemu, lecz być może programiści z HMD, dzięki nowej wersji Androida, wprowadzą do trójki odpowiednie optymalizacje zwiększające komfort użytkowania urządzenia.

Producent jeszcze nie zdradza oficjalnej daty aktualizacji urządzeń do Androida Oreo. Warto jednak docenić starania firmy o to, by każdy z ich smartfonów otrzymał tę ważną aktualizację, co zapewni ich użytkownikom większe bezpieczeństwo danych i dłuższą kompatybilność zakupionego sprzętu.

RadioZet.pl/AM

Oceń