Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowe i tanie MacBooki już na wiosnę. Apple zmieni politykę cenową?

05.03.2018 11:35
xxx zet

Seria „Air” przenośnych komputerów Apple to wciąż bardzo lubiane urządzenia. Dzięki swojej wyjątkowej budowie komputery przenośne z systemem MacOS zyskały spore grono fanów. Teraz Apple może jednak zmienić swoją politykę cenową, by zachęcić do swoich produktów nowe grono odbiorców.

Nowe i tanie MacBooki już na wiosnę. Apple zmieni politykę cenową? fot. Apple

Jeśli nowe plotki, jakie pojawiły się w sieci, są prawdziwe, to już na wiosnę powinniśmy spodziewać się zapowiedzi nowej wersji iPhone'a SE — budżetowej wersji telefonu Apple, który dzięki wykorzystaniu konstrukcji starszych urządzeń mógł być sprzedawany w niższej cenie niż topowe modele iPhone'a.

Apple może również chcieć uderzyć w rynek komputerów ze swoją nową propozycją kierowaną w stronę niższych półek cenowych sprzętu. Najtańsze notebooki Apple kosztują teraz ok. 4000 złotych, przez co raczej nie są w stanie konkurować z maszynami z Windowsem wyposażonymi w podstawową konfigurację sprzętową, które często wybierają studenci i użytkownicy szukający po prostu prostego i działającego sprzętu. Nowa seria Macbooków Air może to jednak zmienić.

air fot. Apple

Nowa seria Macbooków Air posiadałaby odświeżoną serię procesorów (Apple dość mocno ograniczył dostępność nowszych wersji układów w tej serii przez poświęcenie całej uwagi na komputerach z serii Macbook i Macbook Pro). Dałoby to im przyrost wydajności i energooszczędności, które te jednostki potrzebują, by być konkurencyjne.

Do tego Macbooki Air powinny otrzymać usprawniony ekran w stosunku do tego, co oferują obecnie dostępne jednostki z tej serii. Firma może jednak szukać oszczędności, by zmniejszyć finalną cenę urządzeń, więc raczej nie należy się spodziewać poziomu wyświetlaczy Retina.

Apple nowe Macbooki Air może zapowiedzieć już na wiosnę tego roku, a na rynek trafiłyby już w drugim kwartale 2018.

Zagłosuj

Uważasz, że Apple powinno stworzyć tańsze serie swoich urządzeń?

RadioZet.pl/AM

Oceń