Nowe smartfony Google z najlepszymi aparatami na rynku. Jaka cena?

05.10.2017 10:35

Pixel 2 i Pixel 2 XL nie będą przełomowymi smartfonami, lecz odpowiednio wykorzystają dostępne technologie i zostaną perfekcyjnie dopracowane pod kątem oprogramowania.

Nowe smartfony Google z najlepszymi aparatami na rynku. Jaka cena? fot. Google

Google Pixel 2 i Pixel 2 XL, mimo posiadania podobnych podzespołów, będą mocno różnymi urządzeniami. Jeśli chodzi o podzespoły smartfonów Google'a, znajdziemy w środku najwydajniejsze układy na rynku - to ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 835 wsparty 4 GB pamięci RAM i 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej (w zależności od wybranej wersji).

Google chwali się, że nowe urządzenia otrzymały od serwisu DxOMark najwyższą notę w historii wystawioną smartfonowi za jakość aparatu. Pixel 2 zdobył bowiem aż 98/100 punktów - niedawno pisaliśmy, że w rankingu królowały tegoroczne Samsung Galaxy Note 8 i iPhone 8 Plus, które otrzymały 94 punkty.

Pixel 2 i Pixel 2 XL zostaną wyposażone w tylny aparat o matrycy 12 Mpix i przesłonie f/1,8 z optyczną stabilizacją obrazu, natomiast przednia kamerka to 8 Mpix układ o przesłonie f/2,4.

Co ciekawe smartfony zostały wyposażone w funkcje znaną do tej pory jedynie z flagowca HTC - mowa tutaj o dodatkowym sterowaniu urządzeniem za pomocą ściskania jego ramek. Funkcja ta została zaimplementowana do smartfonów głównie za sprawą kooperacji z HTC, które pracowało nad standardowym Pixelem 2.

Pixel 2 XL to natomiast efekt współpracy z LG, które pomogło w implementacji do urządzenia 5" ekranu o proporcjach 18:9, który podobnie jak we flagowcach LG G6 i LG V30 zajmuje większość frontu smartfona, zostawiając niewielką przestrzeń na ramki.

Pixel 2 i Pixel 2 XL otrzymają zaawansowane wsparcie od Google'a, które gwarantuje aktualizacje do najnowszych wersji Androida na kilka wersji do przodu. To również zestaw unikalnych aplikacji, w tym aplikacja aparatu, która dzięki specjalnym algorytmom Google'a tworzy niesamowite zdjęcia wykorzystujące HDR.

Nie wiadomo, czy smartfony, podobnie jak zeszłoroczne modele, ominą polski rynek. Jeśli jednak uda im się zadebiutować w naszym kraju, to zapewne zapłacilibyśmy ok. 2800 zł za podstawowy model Pixel 2 z 64 GB pamięci, a za Pixela 2 XL z 64 GB - 3700 zł. Mamy nadzieję, że tym razem znajdzie się polski dystrybutor, który wprowadzi te solidne urządzenia Google'a do Polski, zmuszając jednocześnie konkurencję do lepszej walki cenowej.

Zagłosuj

Na jaką cechę najbardziej zwracasz uwagę przy wyborze nowego smartfona?

RadioZet.pl/AM

Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie i rozpoznaj starszy model telefonu:

Oceń