Nowy ekran logowania do Gmaila - co się zmieni, jak działa?

26.04.2017 10:14

Jeśli będziecie próbowali zalogować się w najbliższym czasie na swoje konto pocztowe w usłudze Gmail, możecie napotkać na zupełnie nowy ekran logowania do tej usługi. Google wprowadzając zmianę wyglądu ekranu logowania dodatkowo wprowadził szereg usprawnień.

Nowy ekran logowania do Gmaila - co się zmieni, jak działa? fot. Google

Nowy ekran logowania do usługi Gmail to nie tylko zmiany kosmetyczne. To także szereg nowości "pod maską", które mają na celu usprawnienie komfortu korzystania z tego klienta poczty e-mail.

W opublikowanej przez Google specjalnej notce, możemy dowiedzieć się, że dwie rzeczy wciąż pozostają w Gmailu niezmienione - proces logowania jest taki sam (wpisujemy na ekranie te same informacje, co zwykle - adres e-mail i hasło), a także możemy używać naszego konta Gmail do logowania się w tych samych usługach Google'a, co wcześniej.

To, co uległo zmianom, to oczywiście nowy, bardziej przejrzysty wygląd, usprawnione i szybsze logowanie, a także ujednolicenie logowania do Gmaila w wersjach na komputery, telefony i tablety.

Zagłosuj

Co sądzisz o nowym ekranie logowania Gmaila?

Nie zobaczymy nowej wersji logowania, jeśli używany starszej wersji przeglądarki internetowej lub gdy mamy wyłączoną obsługę JavaScript. Google zarezerwował tę usprawnioną funkcję jedynie dla osób z nowymi wersjami przeglądarek. Jeśli jeszcze nie widzicie nowego wyglądu - spokojnie, funkcja ta powinna zostać wdrożona dla wszystkich w przeciągu najbliższych kilku dni.

RadioZet.pl/AM

Oceń