Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowy iPad Pro - potężniejszy niż niektóre PC-ty

06.06.2017 15:00

Największą innowacją nowego modelu iPada Pro jest jego ekran, potrafiący wyświetlać 120 klatek na sekundę. 

Nowy iPad Pro - potężniejszy niż niektóre PC-ty fot. Apple

Nowy iPad Pro - znaczne usprawnienia, zupełnie nowy ekran

iPady Pro mocno rozwinęły się na przestrzeni ostatnich paru lat. Urządzenia posiadają teraz moc obliczeniową większą niż spora część laptopów dostępnych na rynku, a ich wyświetlacze same w sobie można nazwać sztuką.

Nowe modele otrzymają niesamowite ekrany potrafiące wyświetlać 120 klatek na sekundę. To zasługa nowych paneli 120Hz, które wspomagane są nowym chipem Apple A10X, potrafiącym okiełznać tak dużą wydajność i rozdzielczość.

Model 10,5" otrzyma ekran o rozdzielczości 2240 na 1668 pikseli, natomiast większy - 12,5" model to 2732 na 2048 pikseli.

Dzięki nowemu układowi Apple A10X na iPadzie Pro będziemy dokonać tak zaawansowanych czynności jak edycja filmów w rozdzielczości 4K, zaawansowana obróbka zdjęć, czy rozgrywka w zaawansowane graficznie gry 3D. Nowy układ to 6-rdzeniowy procesor połączony z 12-rdzeniowym układem graficznym. Apple mówi tutaj nawet o 30% wzroście wydajności, względem zeszłorocznego modelu iPada.

Nowa technologia wyświetlania również pomoże przy korzystaniu z Apple Pena. Większa częstotliwość odświeżania pozwoli na zmniejszenie opóźnienia między dotykiem cyfrowego pióra a tym, co jest wyświetlane na ekranie. Otrzymamy więc większą precyzję i responsywność przy wprowadzaniu notatek, a także cyfrowym rysowaniu.

Wraz z nowym iPadem Pro Apple zapowiedziało nową wersję mobilnego systemu iOS, który nie tylko sprawi, że tegoroczna edycja iPada będzie świetnie działać i bezproblemowo poradzi sobie z wielozadaniowością, lecz również wcześniejsze modele sprzętu doczekają się nowych funkcji, w tym nowego systemu plików AFS, a więcej o tym przeczytacie tutaj.

Zagłosuj

Rozważasz kupno nowej wersji iPada?

RadioZet.pl/AM

Oceń