Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowy, odmieniowy Kindle otrzyma wiele usprawnień

12.10.2017 09:55

Popularny e-czytnik w końcu będzie wodoodporny.

Nowy, odmieniowy Kindle otrzyma wiele usprawnień fot. Amazon

Nowa wersja e-czytnika książek Amazona zawiera wiele usprawnień, które docenią użytkownicy oczekujący urządzenia o charakterze "premium".

Kindle Oasis to przede wszystkim zupełnie nowy wygląd. Urządzenie posiada grubszą boczną ramkę z jednej strony - to właśnie tam ukryte są wszystkie podzespoły i bateria czytnika. Ramka daje ponadto możliwość wygodniejszego złapania Kindle'a i przerzucania stron w książkach, dzięki umieszczonym na niej fizycznym przyciskom.

oasis_1 fot. Amazon

Stworzenie nowego designu czytnika dało możliwość Amazonowi na wprowadzenie metalowej obudowy zapewniającej sprzętowi większą wytrzymałość, a także sprawienie by cała kostrukcja byłą wodoodporna.

Nowy 7-calowy ekran przyniesie urządzeniu lepszą jakość obrazu z 300 dpi. O ile czytanie książek było już jak najbardziej w pełni komfortowe w poprzednich edycjach Kindle'a, tak teraz z usprawnionego ekranu zapewne ucieszą się na przykład czytelnicy cyfrowych wersji komiksów.

Kindle Oasis jest dostępny za 229 euro za wersję z 8 GB pamięci lub za 259 euro za wersję 32 GB pamięci. Pierwsze oferty w polskich sklepach jednak nie zachwycają - wynoszą ok. 1600 zł.

Zagłosuj

Preferujesz cyfrowe czy papierowe wersje książek?

RadioZet.pl/AM

Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie i rozpoznaj starszy model telefonu:

Oceń