Nowy smartfon Samsunga nie umie łączyć się z internetem

16.04.2018 12:13

Samsung wpadł na ciekawy pomysł – oferowany w Korei smartfon Galaxy J2 Pro został pozbawiony możliwości korzystania z internetu. Telefon jest oferowany studentom oraz osobom starszym.

Samsung Galaxy J2 Pro 2018 fot. kadr z wideo

Dzisiejsze telefony to rozbudowane przenośne komputery – potrafią tak dużo, że większość użytkowników nie jest w stanie wykorzystać nawet ułamka ich możliwości. Nieustanne podłączenie do internetu może także rozpraszać użytkowników i nie pozwalać im się skupiać na wykonywanych obowiązkach.

Samsung postanowił coś z tym zrobić i jak można dowiedzieć się z nieoficjalnych jeszcze informacji – przygotować smartfona, który będzie potrafił tylko dzwonić i wysyłać wiadomości tekstowe. Dostęp do internetu – zarówno poprzez sieć komórkową, jak i Wi-Fi – ma być niemożliwy.

Samsung Galaxy J2 Pro - smartfon bez internetu

Producent przekonuje, że takie urządzenie będzie idealne dla studentów (którzy będą mogli skupić się na zajęciach na uczeniu się) oraz dla osób starszych, których ogrom aplikacji i funkcji związanych z internetem przeraża.

Pomysł na sprzedawanie telefonu, który potrafi tylko dzwonić, nie jest nowy – Light Phone 2 bił rekordy popularności podczas zbiórki na sfinansowanie produkcji na Indiegogo, o zaletach bycia offline wspominała także Nokia prezentując odświeżony model 3310.

Smartfona bez dostępu do internetu jeszcze nie pokazywano. Koreański gigant wyposażył model Galaxy J2 Pro w ekran Super AMOLED, 1,5 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci na pliki, aparat fotograficzny o matrycy 8 Mpix i czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1,4 GHz.

Cena ma wynosić około 190 dolarów. Nie wiadomo jeszcze, czy pozbawiony możliwości łączenia się z internetem smartfon będzie sprzedawany poza Koreą.

Zagłosuj

Przydałby Ci się smartfon bez internetu?

RadioZET.pl/MT

Oceń