Nowy sposób hakerów na ataki na terminale płatnicze

28.02.2018 13:17
xxx zet

Już wkrótce tradycyjne metody ochrony przed odczytaniem danych z karty przez niepowołane osoby mogą okazać się zbędne. Nowy rodzaj ataku na terminale płatnicze umożliwia całkowite przejęcie poufnych danych.

Nowy sposób hakerów na ataki na terminale płatnicze fot. pexels

Jedna z amerykańskich firm do spraw cyberprzestępstwa odkryła nowy typ złośliwego oprogramowania, który pozwala na przejęcie terminali płatniczych.

W wyniku działania wirusa UDPoS, który rozprzestrzenia się przez popularne narzędzie LogMeIn do obsługi terminali płatniczych, hakerzy będą mogli sczytać wszystkie dane z kart debetowych lub kredytowych przyłożonych do takich terminali.

Jak informuje o sposobie działania tego złośliwego oprogramowania Łukasz Nowatkowski z firmy G DATA Software, zajmującej się tworzeniem narzędzi chroniących dane i komputery:

"

Hakerzy będą coraz bardziej eksploatować nasze przywiązanie do technologii. W tym wypadku atak jest na tyle wyrafinowany, że rozprzestrzenia się poprzez fałszywy mail informujący o konieczności zainstalowania aktualizacji programu LogMeln. Nieostrożny użytkownik, otwierając wiadomość, daje hakerom dostęp do terminali płatniczych i wszystkich transakcji, jakie były na nim wykonywane. Co następuje po tym, jest łatwe do przewidzenia. "

Liczba ataków na wszelkie urządzenia podłączone do sieci ciągle wzrasta i nie dotyczy to jedynie terminali płatniczych czy bankomatów. Według przewidywań ekspertów od cyberbezpieczeńśtwa liczba ataków na komputery już nie dominuje. Obecnie hakerzy skupiają swoje siły na smart-urządzeniach podłączonych do sieci.

RadioZet.pl/AM

Oceń