Nowy styl graficzny Windowsa - zobacz jak będą wyglądać aplikacje

12.05.2017 12:29

Microsoft postanowił nieco odświeżyć domyślną szatę graficzną, jakiej mogą używać aplikacje przeznaczone dla systemu Windows 10.

Nowy styl graficzny Windowsa - zobacz jak będą wyglądać aplikacje fot. Microsoft

Wraz z aktualizacją "Creator Update II" dla systemu Windows 10, która ukaże się jesienią tego roku - więcej szczegółów tutaj, Microsoft wprowadzi obsługę zupełnie nowego API dla aplikacji tworzonych z myślą o tym systemie.

Nowe API graficzne nosi nazwę "Fluent" i dość mocno różni się od tego, co do tej pory prezentował Microsoft. Widać tutaj sporą inspirację tym, co ostatnio proponuje Apple w MacOS i iOS, jak również zbliżenie wyglądu do tego, jak wyglądały aplikacje na mobilnej wersji Windows 10 - jest ładniej, schludniej i bardziej kolorowo. Porzucono dosyć kanciasty wygląd, z którym do tej pory kojarzyły się aplikacje na Windows 8 i Windows 10 na rzecz bardziej przyjemnego dla oka interfejsu. Zobacz galerię poniżej.

Prócz aplikacji natywnych, które będą działać na klasycznym pulpicie systemu, Microsoft zaprezentował wizualizacje tego, jak będzie wyglądać system w trybie wirtualnej rzeczywistości - również jest stylowo i gustownie.

Począwszy od kolorów po styl czcionek i przeźroczystości niektórych elementów nowy styl graficzny - według nas, to najładniejsza wersja tego, jak mogą wyglądać Windowsowe aplikacje, jak do tej pory. Coś w tym designie jest takiego, co zarówno jest przyjemne dla oka, a jednocześnie nie odbiera aplikacjom wymaganych funkcji. Podoba nam się, a Wam? Dajcie nam znać poprzez wybór odpowiedniej opcji w sondzie poniżej.

Zagłosuj

W skali od 1 do 5 jak podoba Ci się nowy wygląd aplikacji na Windows 10?

RadioZet.pl/AM

Oceń