Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nude - aplikacja, która zadba o prywatność zdjęć

18.10.2017 12:39

Zdjęcia o bardzo prywatnym charakterze otrzymają dzięki tej aplikacji dodatkową ochronę.

Nude - aplikacja, która zadba o prywatność zdjęć

Jeśli należysz do osób, które używają swojego smartfona do urozmaicenia swojego życia uczuciowego lub wykonywania nim aktów to ta aplikacja jest właśnie dla Ciebie.

Nude to aplikacja wykorzystująca algorytmy sztucznej inteligencji do skanowania naszego urządzenia w poszukaniu zdjęć przedstawiających nagość. Jeśli aplikacja wykryje takie zdjęcie, to schowa je do wirtualnego sejfu, do którego można się dostać jedynie wprowadzając wcześniej ustalony kod dostępu.

Aplikacja powstała jako odzew m.in. na głośną akcję, w której do sieci wypłynęło setki nagich zdjęć gwiazd Hollywood. Z aplikacją tego typu rzeczy nie powinny dojść do skutku, jako że zanim zdjęcia zostaną zsynchronizowane z chmurą, przejdą przez algorytm AI aplikacji Nude, a ta nie dopuści do ich wrzucenia do wirtualnego dysku - zamknie je w bezpiecznym miejscu pod hasłem.

Twórcy aplikacji wiedzą o jej pewnych niedoskonałościach, ale zapowiadają, że z czasem aplikacja stanie się jeszcze lepsza. Obecnie do sejfu mogą trafić bowiem całkowicie bezpieczne zdjęcia, jednak nie jest to raczej funkcjonalność, która na tę chwilę przekraślałaby jej przydatność.

Aplikacja jest już dostępna na urządzeniach z systemem iOS. Wersja na Androida będzie dostępna już wkrótce.

Zagłosuj

Zależy Ci na prywatności swoich zdjęć?

RadioZet.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń