OLX ostrzega przed oszustami. Podają się za pracowników serwisu

24.04.2017 12:04

Uwaga na SMS-y  z pytaniami dotyczącymi wystawionych na OLX przedmiotów – coraz więcej z nich wysyłanych jest przez przestępców udających pracowników serwisu.

OLX ostrzega przed oszustami. Podają się za pracowników serwisu fot. zrzut ekranu

W związku z coraz liczniejszymi zgłoszeniami prób oszustwa OLX wydało oficjalne ostrzeżenie.

Przestępcy udają zagranicznych pracowników serwisu – podsyłane przez nich SMS-y pisane są łamaną polszczyzną lub tworzone są całkowicie w języku angielskim. W treści znajduje się adres e-mail, na który ma odpowiedzieć użytkownik.

Tak wygląda przykładowa wiadomość:

fot. materiały prasowe

- Jest to kolejna wersja tzw. przekrętu nigeryjskiego, dlatego ostrzegamy - OLX nigdy nie wysyła tego typu SMS-ów. Żaden z naszych pracowników nie nazywa się też David Moses czy Morgan More – komentuje serwis z ogłoszeniami.

Przeniesienie korespondencji poza OLX ma umożliwić przestępcom nakłanianie do wysłania towaru za granicę i obiecywanie zapłacenia, gdy go otrzymają (czego oczywiście nie uczynią) bądź też wyłudzenie pieniędzy podczas pomocy w transferowaniu do Polski funduszy.

W 2017 roku OLX ostrzegał już przed innym rodzajem oszustwa – przestępcy dzwonili na podawane numery telefonów i podawali się za policjantów prowadzących śledztwo w sprawie ich wcześniejszej kradzieży.

Zagłosuj

Próbowano oszukać Was w internecie?

RadioZET.pl/MT

Oceń