Obawiasz się smogu? Ten smartfon powie ci, czy powietrze jest bezpieczne

23.02.2018 15:46
xxx zet

Niezwykle wytrzymała seria smartfonów CAT otrzymała nowe urządzenie, które spodoba się mieszkańcom większych miast.

Wzmacniany smartfon CAT S61 fot. CAT

Za serią urządzeń z logo CAT stoi firma Bullit Mobile. Ich nowy wzmacniany smartfon może znaleźć wielu zwolenników — zwłaszcza w polskich, zatłoczonych miastach.

CAT S61 — wytrzymały, a do tego z „bajerami”

Smartfon CAT S61 na pewno wyróżnia się na tle konkurencji niezwykłym wyglądem. To zasługa wzmocnionej obudowy, która dba o przetrwanie smartfona w najcięższych warunkach. Jej design wprawdzie nie należy do najciekawszych, lecz przynajmniej tego typu smartfona nie będziemy musieli wkładać w dodatkową obudowę ochronną, jak w przypadku innych, relatywnie kruchych modeli.

CAT S61 — Wzmocniona konstrukcja

Urządzenie jest wstrząso- i wodoodporne, a do tego charakteryzuje się solidnymi parametrami sprzętowymi.

Na pokładzie, prócz dużego 5,2-calowego wyświetlacza IPS o rozdzielczości Full HD, znajdziemy układ Qualcomm Snapdragon 630, który w połączeniu z 4 GB pamięci RAM pozwoli na sporą wielozadaniowość i uruchomienie wszelkich zasobożernych androidowych aplikacji, w tym nowoczesnych gier.

cat s61 - zdjęcie przód i tył fot. CAT (na zdjęciu smartfon CAT S61)

CAT S61 — Kamera termowizyjna

Solidny, 16-megapikselowy aparat główny pozwoli na wykonywanie zdjęć nawet przy niskim oświetleniu. Z kolei dodatkowa atrakcja w postaci kamery termowizyjnej od FLIR Systems przyda się profesjonalistom, którzy wykorzystają ją przy budowie urządzeń elektronicznych lub analizie termicznej sprzętu.

CAT S61 — czujnik czystości powietrza i laserowa miarka

Smartfon różni się również od dotychczasowych urządzeń firmy. Zastosowany w nim czujnik czystości powietrza wykryje lotne związki organiczne, a w razie wykrycia ich niebezpiecznego wpływu na zdrowie użytkownika smartfon od razu da o tym znać.

Dodatkowo osoby zajmujące się częstym majsterkowaniem czy remontami docenią zaimplementowaną w CAT S61 laserową miarę, która dokona dokładnego pomiaru aż do 10 metrów.

CAT S61 — solidny smartfon na zewnątrz i wewnątrz

Prócz wspomnianych powyżej funkcji i ważnych parametrów trzeba przyznać, że CAT S61 to całkiem atrakcyjny wybór jak na wzmocnioną jednostkę. Zwykle urządzenia tego typu nie są wyposażone w najnowsze technologie, a tutaj można miło się zaskoczyć — mamy tutaj potężną baterię 4500 mAh na kilka dni pracy urządzenia, standard szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge 4.0, a także obsługę łączności szybkiego LTE i Bluetooth 5.0.

Jedyną wadą smartfona dla niektórych użytkowników może być jego cena. Za taki zestaw funkcji przyjdzie nam bowiem zapłacić aż 899 euro (cena sugerowana), co w przeliczeniu na złotówki daje ok. 3700 złotych. W tej cenie wprawdzie można dostać flagowe urządzenia od takich firm jak Samsung, Huawei lub LG, lecz te jednostki nie zapewnią szeregu funkcji, które z kolei daje CAT S61. Ostatecznie więc decyzja o wyborze smartfona przypadnie konsumentom, a rynek wzmacnianych jednostek robi się ostatnio coraz bardziej zatłoczony.

Zagłosuj

Posiadasz dodatkową obudowę na swoim smartfonie?

RadioZet.pl/AM

Oceń
Tagi