Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Oculus Go - tanie i niewymagające komputera ani smartfona gogle VR

12.10.2017 14:29

Rynek wirtualnej rzeczywistości zaczyna rozwijać się o nowe produkty.

Oculus Go - tanie i niewymagające komputera ani smartfona gogle VR

Oculus Go to jedne z pierwszych tego typu gogli do wirtualnej rzeczywistośći. Wprawdzie bazują w dużej mierze na zestawie Oculus Rift, tak w praktyce są zupełnie odmiennym produktem.

Oculus Go potrafią działać samodzielnie - nie potrzeba do nich podłączać smartfona czy komputera. Cała niezbędna elektronika do działania zestawu umieszczona jest bezpośrednio w konstrukcji gogli.

go1

Gogle są samodzielną platformą zawierającą ekran o rozdzielczości 2560 na 1440 pikseli, a także zintegrowany zestaw audio obsługujący dźwięk 3D. Całość bazuje na platformie Gear VR, a więc można na goglach uruchomić gry, jak i materiały wideo, które do tej pory dostępne były tylko dla smartfonów Samsunga z najwyższej półki, kosztujące przynajmniej trzykrotność Oculusa Go.

Oculus Go mają być świetną okazją do wejścia w świat wirtualnej rzeczywistości bez konieczności wydawania ogromnych pieniędzy na nowy sprzęt. Przyszłościowe podzespoły gwarantują aktualizacje oprogramowania, które z czasem będą ulepszać doświadczenia wirtualnej rzeczywistości.

Jedną z najważniejszych cech nowych gogli Oculus Go jest ich niska cena. Urządzenie zadebiutuje bowiem na początku 2018 roku w cenie 199 dolarów, co może przełożyć się w naszym kraju na ok. 1000 złotych. Stawiła to gogle w bardzo pozytywnym świetle, jest to bowiem jeden z najtańszych zestawów do wirtualnej rzeczywistości na rynku.

Zagłosuj

Miałeś okazję doświadczyć VR?

RadioZet.pl/AM

Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie i rozpoznaj starszy model telefonu:

Oceń