Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Od dzisiaj w Biedronce smartfon za mniej niż 200 zł - warto?

12.06.2017 09:40

Do sieci sklepów Biedronka powraca mały i całkiem przyzwoity, jak na swoją niską cenę, smartfon od firmy myPhone.

Od dzisiaj w Biedronce smartfon za mniej niż 200 zł - warto? fot. myPhone / materiały promocyjne

Jeśli nie mieliście okazji załapać się na swój egzemplarz myPhone'a C-Smart Pix, który był dostępny w Biedronce pod koniec marca tego roku, to mamy dobrą wiadomość - urządzenie od dzisiaj ponownie jest dostępne w ofercie dyskontu.

MyPhone C-Smart Pix, jak na urządzenie za 199 złotych, może pochwalić się całkiem przyjemną specyfikacją. Nie jest to oczywiście najwydajniejszy i najwytrzymalszy smartfon na świecie, lecz za tę cenę trudno narzekać.

m1

Urządzenie zostało wyposażone w system Android 6.0, a więc powinno być w miarę odporne na niebezpieczeństwa z sieci, z uwagi na niezbyt przestarzały system o odpowiednich poprawkach bezpieczeństwa.

Całość działa na czterordzeniowym procesorze o taktowaniu 1,2 GHz i o ile 4 GB wbudowanej pamięci nie będzie nam przeszkadzać, jeśli dodamy do urządzenia kartę microSD na dane, tak już 512 MB pamięci RAM może być niewystarczające do uruchomienia niektórych aplikacji. Facebook Lite lub Messenger Lite powinny jednak działać na tym smartfonie bardzo dobrze, jeśli będziemy chcieli korzystać z niego jako urządzenia do serwisów społecznościowych.

Jeśli chodzi o aparaty w tym urządzeniu - można powiedzieć, że po prostu są. Tylni aparat z 2 megapikselami i przedni do selfie z 0,3 Mpix nie sprawią, że wygramy nimi konkurs fotograficzny, lecz do zrobienia zdjęcia na szybko powinny wystarczyć.

m2

Mały ekran o przekątnej 4 cale w połączeniu z kolorową obudową sprawia, że urządzenie jest ładne dla oka - jest schludne i drobne, a więc z powodzeniem może być wykorzystane jako smartfon na próbę dla dziecka.

MyPhone C-Smart Pix raczej nie porwie nas swoją wydajnością i możliwościami multimedialnymi, lecz jako zastępstwo klasycznego telefonu komórkowego w zupełności powinien wystarczyć. Za cenę mniejszą niż 200 złotych trudno o lepsze podzespoły, jeśli chodzi o smartfony. Nawet Nokia 3310, powracająca po latach, będzie droższym urządzeniem oferującym znacznie mniej.

Zagłosuj

Uważasz, że warto kupić to urządzenie za 200 złotych?

RadioZet.pl/AM

QUIZ: Rozpoznaj marki technologiczne fot. pexels
Oceń