Odkurzacz asystemem Wi-Fi? Roomba wkrótce pomoże przy słabym sygnale internetu

04.01.2018 11:03

Już wkrótce, prócz zadbania o czystość mieszkania, ten nowoczesny odkurzacz usprawni bezprzewodowy transfer danych.

Odkurzacz asystemem Wi-Fi? Roomba wkrótce pomoże przy słabym sygnale internetu fot. Roomba

Odkurzacze Roomba iRobot już wkrótce będą mogły pochwalić się dodatkową funkcjonalnością, która przyda się posiadaczom sieci bezprzewodowych w domu lub mieszkaniu.

Inteligentne odkurzacze posiadają funkcję tworzenia wirtualnej mapy pomieszczeń po których się poruszają. Wbudowane w urządzenia zaawansowane czujniki i sensory pozwalają na stworzenie całkiem dokładnego rozkładu naszego domu lub mieszkania, dzięki czemu możemy przyjrzeć się pracy odkurzacza w mobilnej aplikacji iRobot.

Aplikacja mobilna, jak i same odkurzacze, otrzymają wkrótce dodatkową funkcjonalność, która związana jest niemalże z każdym nowoczesnym domem. Dzięki pomysłowości inżynierów z firmy Roomba, obecnie dostępne modele odkurzaczy z serii Roomba 900 otrzymają funkcję monitorowania mocy sieci Wi-Fi.

Odkurzacze te już posiadają wbudowany w sobie moduł Wi-Fi, który służy do zarządzania nimi, a więc bez przeszkód będzie można go wykorzystać do tworzenia wirtualnej mapy mocy zasięgu sieci.

roomba fot. Roomba

Przy okazji czyszczenia pomieszczeń urządzenie będzie więc mogło w krótkich odstępach czasu sprawdzać moc sygnału sieci w danym punkcie. Utworzona w tej sposób mapa zasięgu da nam cenne wskazówki na temat tego, czy ewentualnie warto przestawić router Wi-Fi w inne, bardziej skuteczne miejsce, lub czy warto dokupić urządzenie do wzmacniania sygnału.

Gdybyśmy jednak potrzebowali chwilowo zwiększyć zasięg sieci Wi-Fi, Roomba zadziała niczym tymczasowy wzmacniacz sygnału, pozwalając tym samym na osiągnięcie stabilniejszego i szybszego połączenia z internetem w miejscach w których wcześniej nie było to możliwe.

Zagłosuj

Zauważyłeś problemy z zasięgiem sieci Wi-Fi w swoim domu?

RadioZet.pl/AM

Oceń