Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Office pozwala na pisanie tekstu za pośrednictwem naszej mowy

21.06.2017 12:30

Dzięki nowej wtyczce przeznaczonej dla pakietu biurowego Office, wykorzystamy funkcjonalność sztucznej inteligencji Cortana do zapisywania naszych słów w dokumentach, prezentacjach i poczcie elektronicznej.

Office pozwala na pisanie tekstu za pośrednictwem naszej mowy fot. Microsoft

Prócz standardowego przekazywania treści do zapisania przez wspomaganą przez sztuczną inteligencję wtyczkę do notowania, będziemy mogli wykonać jeszcze kilka innych "sztuczek".

Wydanie odpowiedniej komendy pozwoli na zarządzanie miejscem, w którym zapisywany będzie tekst - np. "new line" - to rozpoczęcie od nowej linii, "delete" - skasuj lub "stop dictation" - zatrzymaj notowanie. Można również podawać informację o wstawieniu znaków przestankowych, co narzędzie powinno rozpoznać i wstawić odpowiedni znak do zapisanego tekstu.

Narzędzie dodatkowo wspiera tłumaczenie w czasie rzeczywistym, pozwalając na przykładowo dyktowanie tekstu w języku angielskim, a zapisywanie go po francusku. Obecnie wspieranych przez wtyczkę jest 20 języków, które można przetłumaczyć na 60 różnych wersji językowych.

Dodatek jest dostępny do wykorzystania w Microsoft Word, Outlook i Powerpoint wchodzących w skład pakietu biurowego Office 2013 i nowszych. Dodatkowo do działania wymagany jest system Windows 8.1 lub nowszy, a więc posiadacze urządzeń z systemem MacOS na razie z nowego dodatku nie skorzystają.

Microsoft Dictate jest na razie dostępny w ramach programu Garage, gdzie firma umieszcza swoje nowe, wciąż dopracowywane projekty, które dopiero w przyszłości doczekają się bardziej oficjalnej prezentacji i wdrożenia na rynek.

RadioZet.pl/AM

QUIZ: Co wiesz o firmie Microsoft? fot. Microsoft
Oceń