Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Oglądasz jak inni grają? Znana usługa wprowadza spore usprawnienia

31.03.2017 12:24

Twitch goni konkurencje wprowadzając usprawnienia w jakości transmisji.

Oglądasz jak inni grają? Znana usługa wprowadza spore usprawnienia fot. Twitch

Jeśli lubicie oglądać jak inni grają w nowe produkcje i nie tylko, to zapewne ucieszy Was ta zmiana w serwisie Twitch. Od teraz twórcy, o ile tylko się na to zdecydują, będą mogli transmitować swoją rozgrywkę w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę.

Dotychczas Twitch oferował jedynie możliwość transmisji w maksymalnych ustawieniach przy rozdzielczości 720p i 60 klatkach na sekundę lub 1080p i 30 klatkach na sekundę. Nowa jakość wymaga znacznego zwiększenia transmisji danych przesyłanych do usługi, a więc od teraz można wybrać transfer nawet do 6 Mb/s (dotychczasowe ograniczenie wynosiło 3,5 Mb/s).

twitch

Twitch powoli goni więc konkurencję. Usługa odczuwa już całkiem spory oddech konkurencji nad głową - YouTube pozwala już streamować w jakości 4K, a jednocześnie na rynek wchodzą nowe usługi pozwalające na większą interakcję między transmitującymi, a widzami. Usługa Beam, o której mowa, jest już dostępna na konsoli Xbox One, a niedługo zostanie natywnie wspierana przez Windows 10 w nadchodzącej aktualizacji systemu.

Ponadto Twitch stworzyło specjalną aplikację o nazwie "Twitch Inspector", który pomoże nam w sprawdzeniu problemów z naszym połączeniem, jeśli doświadczamy problemów ze streamowaniem lub oglądaniem transmisji. Powstała również specjalna strona informacyjna poświęcona wyjaśnieniom w sprawie jakości transmisji na Twitchu i innych zagadnieniach związanych z tą usługą. 

Zagłosuj

Wolisz oglądać transmisje na żywo z gier czy wcześniej nagrane i edytowane filmy?

RadioZet.pl/AM

Oceń