Ogromna luka w Windowsie - zalecane pobranie aktualizacji!

10.05.2017 09:59

Groźna luka, którą Google znalazło w Windows Defenderze, pozwala na zdalne przejęcie komputera przez hakerów. Microsoft szybko zareagował i wypuścił stosowną poprawkę - warto więc ją jak najszybciej pobrać.

Ogromna luka w Windowsie - zalecane pobranie aktualizacji! fot. pexels

Luka dostępna jest w Windows Defenderze, którego znajdziemy w systemach Windows 8, 8.1 i 10. To domyślne oprogramowanie antywirusowe ma chronić system przed zagrożeniami z zewnątrz i szkodliwym oprogramowaniem. Niestety czasem można wykorzystać dostępne w tego typu oprogramowaniach luki, co może mocno namieszać w naszym systemie.

Luka, którą znalazł ekspert Google'a Tavis Ormandy, została określona mianem "najgorszego windowsowego kodu do zdalnego wykonania w ostatnim czasie" - ponadto dodał: "To jest szalenie złe."

Z uwagi na to, że Windows Defender ma dostęp do plików i procesów systemu, wykorzystanie tej luki mogłoby dać hakerom bezpośredni dostęp do systemu - w tym możliwość wdrażania szkodliwego oprogramowania bezpośrednio na zainfekowaną maszynę.

Nie trzeba było na szczęście długo czekać na reakcję Microsoftu i już teraz można pobrać stosowną łatkę. Jeśli macie system automatycznego aktualizowania systemu, to powinna zostać już pobrana, lecz możecie również samodzielnie wymusić jej pobranie i instalację przez moduł aktualizacji systemu.

By zapewnić bezpieczeństwo systemu, należy zaktualizować silnik Windows Defendera do wersji 1.1.13704.0 lub nowszej.

Zagłosuj

Korzystasz z dodatkowego oprogramowania antywirusowego?

RadioZET.pl/AM

Oceń