Ogromna wymiana telefonów w nowojorskiej policji

29.08.2017 13:55

Aż 36 tysięcy smartfonów z Windows Phone zostanie wymienionych przez nowojorski wydział policji na urządzenia Apple.

Ogromna wymiana telefonów w nowojorskiej policji fot. pixabay

Zaledwie po 2 latach od zakupu obecnie wykorzystywanych smartfonów z systemem Windows Phone nowojorski oddział policji postanowił je wszystkie wymienić. Służbowe urządzenia - Nokie 830 i 640 XL zostaną wymienione na produkty od Apple. Z uwagi na całkiem potężną liczbę pracowników nowojorskiego oddziału policji oznacza to, że aż 36 tysięcy smartfonów z Windows Phone 8.1 zostanie wymienionych na "bardziej zaufane rozwiązanie".

Nowojorska policja używała urządzeń z Windows Phone na pokładzie z uwagi na większą kompatybilność z ich wewnętrznym systemem raportowania. Teraz, gdy Microsoft zakończył oficjalne wsparcie dla wszystkich urządzeń z Windows Phone 8.1, oddział NYPD postanowił zamiast dokonać aktualizacji smartfonów (te posiadają możliwość darmowej aktualizacji do Windows 10 Mobile), zmienić całkowicie ekosystem mobilnych urządzeń na iPhone'y.

To kolejny dowód na to, jak bardzo Microsoft zawiódł swoich dotychczasowych klientów mobilnej platformy Windows Phone i Windows Mobile. Brak większych perspektyw na jej rozwój, w połączeniu z małą ilością aplikacji, które powiększałyby możliwości tych urządzeń, okazały się gwoździem do trumny tego całkiem sprawnie działającego systemu, który miał szansę na solidną walkę z dotychczasowymi gigantami - Androidem i iOS-em.

RadioZet.pl/AM

Oceń