Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ogromne kary za abonament RTV dla klientów płatnych telewizji

16.06.2017 11:15

Nawet 1500 zł pobrane przez urząd skarbowy wprost z konta bankowego - takie konsekwencje może mieć przekazanie Poczcie Polskiej danych osobowych klientów płatnych platform TV.

Ogromne kary za abonament RTV dla klientów płatnych telewizji fot. espensorvik, CC BY 2.0

Obowiązek poinformowania poczty, która jest odpowiedzialna za pobór abonamentu RTV, o danych wszystkich klientów płacących za dostęp do kanałów telewizyjnych wprowadza nowa ustawa, która ma wejść w życie jeszcze w tym roku.

Poczta na zasadzie domniemania posiadania odbiornika TV będzie występować o zapłacenie zaległego abonamentu - wyjątkiem mają być osoby, które zdecydują się uiścić abonament za pół roku z góry.

Pozostałych czekać może niemiła niespodzianka - Poczta Polska będzie przekazywać urzędom skarbowym tytuły wykonawcze, na podstawie których fiskus będzie ściągał w trybie zaległości podatkowych należność abonamentową za 5 lat.

Łącznie kwota - pobierana bezpośrednio z konta - sięga 1500 zł. Takich postępowań już teraz prowadzonych są dziesiątki tysięcy w całym kraju.

Płatne telewizje obawiają się, że takie perspektywy spowodują masowy odpływ klientów, którzy będą woleli zrezygnować z usług nawet przed upływem umowy i zapłacić za to karę, niż uiszczać dodatkowy abonament RTV.

Zagłosuj

Zastanawiacie się nad zrezygnowaniem z płatnych telewizji?

RadioZET.pl/MT

Powerbanki do codziennego użytku

Oceń