Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Oryginalne Tamagotchi wraca do sprzedaży

12.04.2017 10:23

Trudno uwierzyć, że minęło już 20 lat od czasu pojawienia się Tamagotchi – gadżetu z wirtualnym zwierzakiem, który z miejsca stał się ulubieńcem młodszej i starszej młodzieży. Z tej okazji pojawiły się nowe, nieco uwspółcześnione modele wyprodukowane przez Bandai.

Oryginalne Tamagotchi wraca do sprzedaży fot. materiały prasowe

Japońskie przedsiębiorstwo odpowiada za oryginalny szał na Tamagotchi, które błyskawicznie dorobiły się tysięcy podróbek – większość z nas miała do czynienia właśnie z gadżetami, które były tylko inspirowane oryginalnymi Tamagotchi.

Moda na wirtualne stworki zdążyła już co prawda przeminąć – nie pomogły nawet aplikacje pozwalające hodować swojego ulubieńca wprost na ekranie smartfona – Bandai liczy jednak, że po jego Tamagotchi znów będą ustawiać się kolejki.

Gadżety z 2017 roku zostały oczywiście ulepszone za pomocą nowych technologii, postarano się jednak, żeby nie przesadzić z ulepszaniem. Tamagotchi oferowane przez Bandai zostały co prawda zmniejszone, lecz zachowano monochromatyczny ekran oraz charakterystyczny wygląd i animacje doglądanych stworków.

Czy nostalgia sprawi, że Tamagotchi staną się takim samym hitem, jak Pokemon GO czy nowa wersja kultowej Nokii 3310? Gadżety na razie dostępne są tylko w Japonii, gdzie zostały wycenione na 18 dolarów za sztukę. Reszta świata na powrót do dzieciństwa musi jeszcze poczekać.

Zagłosuj

Bawiliście się Tamagotchi?

RadioZET.pl/MT

Oceń