Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Oto legalny sposób na niepłacenie abonamentu RTV

21.06.2017 15:55

Platforma nc+ przygotowała ofertę dla osób, które nie chcą ryzykować konieczności płacenia abonamentu RTV. Sposób jest prosty i skuteczny.

Oto legalny sposób na niepłacenie abonamentu RTV fot. materiały prasowe

W ofercie platformy pokazała się oferta dla seniorów – osób, które ukończyły 75. rok życia. Wydaje się to być odpowiedzią na szum towarzyszący uchwalaniu nowej ustawy o abonamencie RTV i nałożenia na telewizje kablowe i satelitarne obowiązku przekazywania Poczcie Polskiej danych abonamentów.

Poczta, która jest odpowiedzialna za pobór abonamenty RTV, na zasadzie domniemania posiadania telewizora ma się zwracać do wyszczególnionych osób o opłatę w wysokości 22,70 zł miesięcznie.

Istnieje też niebezpieczeństwo, że poczta może wystąpić o zapłatę zaległego abonamentu – maksymalna kwota, którą w drodze egzekucji może ściągnąć wprost z konta bankowego urząd skarbowy, to około 1500 zł.

Taka ewentualność nie dotyczy osób, które z płacenia abonamentu są zwolnione – a są to właśnie Polacy, którzy mają skończone 75 lat. Jeśli więc umowa o korzystanie z płatnej telewizji będzie zawarta na seniora, Poczta Polska nie będzie mogą wystąpić o opłacanie daniny za posiadanie telewizora.

Cena najtańszego pakietu to 19,99 zł (o ile udzieli się zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych) – za tę kwotę otrzymuje się dostęp do 73 kanałów telewizyjnych, dobranych nie tylko pod kątem zainteresowań osób starszych.

- Z oferty nc+ ucieszą się równie najmłodsi – dzieci i wnuki będą mogły oglądać bezpieczne i wyjątkowe bajki na kanałach MiniMini+ i TeleTOON+ - przekonuje nc+ w oficjalnym komunikacie.

Zagłosuj

Płacisz abonament RTV?

Najwyższej klasy sprzęt RTV AGD

RadioZET.pl/MT

Oceń