Oto smartfon stworzony przez twórcę Androida - piękny

31.05.2017 13:49

Essential, czyli jedynie to, co niezbędne - taką nazwę nosi nowy smartfon stworzony przez człowieka stojącego za powstaniem sytemu operacyjnego należącego do Google - Androida.

Oto smartfon stworzony przez twórcę Androida - piękny fot. Essential

Andy Rubin, nazywany również "ojcem" Androida, teraz zajmuje się firmą "Essential", której smartfon już niedługo trafi na rynek. Widać tutaj spory wpływ i innowacyjność Rubina na projekt - zwłaszcza rzucający się w oczy ekran, w który "wtopiona" jest przednia kamera, a ramka wokół wyświetlacza jest niemalże znikoma.

Smartfon "Essential Phone" zadebiutuje już w przeciągu najbliższego miesiąca na rynku. Jego niezwykła konstrukcja w połączeniu z czystą wersją systemu Android, tworzy unikalne urządzenie, które powinno spodobać się entuzjastom nowych technologii.

Essential PH-1 może poszczycić się parametrami z najwyższej półki, ale zamiast je opisywać polecamy Wam po prostu sprawdzić poniższą rozpiskę:

  • ekran: 5,71", 2560 na 1312 pikseli, o jasności 500 nitów
  • procesor: Snapdragon 835
  • pamięć: 4 GB RAM, 128 GB ROM
  • kamera: 13 Mpix tylnia, nagrywanie wideo 4K w 30 fps, 8 Mpix przednia, nagrywanie wideo 4K w 30 fps
  • łączność: port USB-C, karta NanoSIM, Bluetooth 5.0, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, NFC, GPS z GLONASS.
  • bateria: 3040 mAh
  • waga: 185 g.
kolory

Urządzenie będzie dostępne na start w 4 kolorach, a każdy prezentuje się zaskakująco dobrze - szczególnie Waszej uwadze polecamy "Ocean Depths", z którym jeszcze nie spotkaliśmy się dotychczas w żadnych urządzeniu na rynku.

Twórcy projektu nie chcą żebyście musieli świecić i "szpanować" logiem firmy wśród znajomych, dlatego zdecydowali się na odważny krok i nie umieścili na urządzeniu żadnego napisu informującego o firmie. W notce na stronie jednak wyjaśniają, że nie obrażą się, jeśli jednak ich polecicie wśród znajomych.

W przypadku tego urządzenia warto również zwrócić na materiał, z jakiego został wykonany. Twórcy chwalą się posiadaniem ramki smartfona, na której oparta jest cała konstrukcja, wykonanej z tytanu. Nie tylko nie pozwoli na uniknięcie różnych wygięć smartfona, lecz również ochroni go w przypadku upadków z relatywnie rozsądnych wysokości.

Zagłosuj

Podoba Ci się smartfon Essential PH-1?

Essential Phone ma kosztować 699 dolarów, co jak na flagowe urządzenie jest w miarę rozsądną ceną (ok. 2600 zł). W sprzedaży dostępna będzie również kamera nagrywająca w formacie 360-stopni (w 4K) za 50$.

Urządzenie na razie dostępne będzie niestety tylko w Stanach Zjednoczonych, jeśli więc chcieliście dostać je w swoje ręce, niestety będziecie musieli poczekać aż producent wprowadzi oficjalną dystrybucję do Europy lub posłużycie się nieoficjalnymi kanałami sprzedaży.

RadioZet.pl/AM

Oceń