Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Aga Kołodziejska
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PKO BP ostrzega klientów przed internetowym atakiem

09.05.2017 10:41

Trwa kampania oszustów podszywających się pod PKO BP i rozsyłających fałszywe wiadomości e-mail o płatności online. Bank prosi o natychmiastowy kontakt wszystkich, którzy otworzyli załącznik.

PKO BP ostrzega klientów przed internetowym atakiem fot. Henryk Borawski, CC BY-SA 3.0

- Prosimy nie odpowiadać na tego typu e-maile, nie otwierać załącznika, nie korzystać z podanych linków i nie udostępniać danych osobowych, loginu i haseł do konta, kodów jednorazowych, jak również danych dotyczących karty płatniczej – PIN-u, kodu CVV – apeluje do swoich klientów PKO BP.

W e-mailu zatytułowanym „Potwierdzenie wpłaty” znajduje się załącznik w postaci pliku PDF. Zeskanowanie go za pomocą programy antywirusowego nic nie da – w dokumencie nie ukryto złośliwego oprogramowania.

Jest ono pobierane po otworzeniu pliku PDF – dokument udaje, że łączy się z serwerem banku w celu pobrania szczegółów transakcji. PKO BP przestrzega, że złośliwy kod ma za zadanie szpiegować użytkownika i wykraść dane do logowania do serwisu transakcyjnego, mogące posłużyć do wyprowadzenia pieniędzy z rachunku prawowitego właściciela.

Zagrożenie jest traktowane prze z PKO BP bardzo poważnie – bank apeluje, żeby osoby, które otworzyły załącznik, niezwłocznie skontaktowały się z bezpłatną infolinią 800 302 302.

E-maile pochodzące rzekomo od PKO BP to nie jedyne niebezpieczeństwo czyhające na internautów – serwis OLX wydał ostrzeżenie przed oszustami podszywającymi się pod jego pracowników.

Zagłosuj

Dostaliście ten niebezpieczny e-mail od oszustów?

RadioZET.pl/MT

Oceń