PKP Intercity wprowadza wagony kinowe. Akcja „Kolej na kino”

05.09.2017 14:34

Podróż pociągiem można sobie skrócić oglądając film – na dwóch trasach PKP Intercity zaprasza kinomanów do specjalnie przygotowanych wagonów, w których odbywać się będą projekcje polskich i zagranicznych hitów.

PKP Intercity wprowadza wagony kinowe. Akcja „Kolej na kino” fot. materiały prasowe

W repertuarze wagonów kinowych znajdzie się między innymi „O północy w Paryżu”, „Vicky Cristina Barcelona” i „Śmietanka towarzyska” Woody’ego Allena, komedia „Szef” w reżyserii Johna Favreau oraz „Carte Blanche” z Andrzejem Chyrą i Arkadiuszem Jakubikiem.

Akcja „Kolej na kino” obejmuje początkowo dwa połączenia - TLK Rataj (Warszawa-Gdańsk-Warszawa) oraz EIC Tatry (Warszawa – Zakopane – Warszawa).

fot. materiały prasowe

Dobór repertuary dokonało wspólnie PKP Intercity oraz Fundacji Legalna Kultura. Filmy będą wyświetlane w specjalnie oznaczonych wagonach, które objęte są rejestracją miejsc. Jeśli więc będziemy chcieli uczestniczyć w seansie podczas podróży, trzeba zawczasu kupić bilet właśnie do wagonu kinowego.

Program pilotażowy „Kolej na kino” zaplanowany jest na wrzesień 2017 roku – jeśli akcja będzie cieszyła się sukcesem, niewykluczone, że pojawi się na polskich torach na stałe.

Zagłosuj

Skorzystacie z takiej oferty?

RadioZET.pl/PKP/MT

Oceń