Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pacierz 2.0 - oficjalna kościelna aplikacja do modlenia

22.02.2018 08:59
xxx zet

W Bydgoszczy powstała aplikacja, której zadaniem jest pomaganie dzieciom w modleniu się. Program Pacierz 2.0 pozwala dobrać odpowiednią modlitwę do danej sytuacji.

pacierz 2.0 - modlitewnik aplikacja na smartfona fot. zrzut ekranu

Zastosowanie nowych technologii ma pomóc w zadomowieniu w Kościele najmłodszych, którzy wychowują się korzystając ze smartfonów, tabletów i internetu. Interfejs aplikacji został przystosowany do prostej obsługi przez dzieci.

Pacierz 2.0 jest nowoczesnym modlitewnikiem, pokazującym teksty popularnych modlitw. Dzieci mają go zawsze przy sobie, jako że nie rozstają się z telefonem, dzięki czemu pozwala zbliżać się do Boga zawsze, gdy pojawi się taka potrzeba.

- Pacierz 2.0 jest to aplikacja przygotowana specjalnie dla dzieci klas III-VIII, która ma za zadanie pomóc im w codziennej modlitwie. Aplikacja posiada pięć kategorii modlitw. W każdej dziecko losuje modlitwę, którą chciałoby odmówić. Znajdziemy tu modlitwę uwielbienia, dziękczynienia, przeproszenia, prośby, czy też modlitwę katechizmową – zachwalają program autorzy.

Nowoczesne technologie coraz częściej pojawiają się w Kościele. W Niemczech wierni mogą korzystać podczas nabożeństw z darmowego dostępu do internetu poprzez sieć hot spotów Godspot, we Francji zaś pojawiła się elektroniczna taca z opcją przyjmowania płatności zbliżeniowych.

Aplikacja Pacierz 2.0 jest darmowa i działa na smartfonach z Androidem. Można ją pobrać z ze sklepu Google Play.

Zagłosuj

Używasz modlitewnika?

RadioZET.pl/MT

Oceń