Pamiętacie wystrzeloną w kosmos Teslę Elona Muska? Właśnie przekroczyła orbitę Marsa

05.11.2018 13:54

Tylko Elon Musk mógł wymyślić coś takiego – pamiętacie wystrzeloną w kosmos Teslę ze „Starmanem” na pokładzie? Ich podróż ciągle trwa! Właśnie udało im się dotrzeć do orbity Czerwonej Planety.

Pamiętacie wystrzeloną w kosmos Teslę Elona Muska? Właśnie przekroczyła orbitę Marsa fot. YouTube

Tesla Elona Muska dotarła do Marsa

To na pewno jeden z najoryginalniejszych kosmicznych pojazdów – o wystrzelonej w kosmos Tesli należącej wcześniej do Elona Muska swojego czasu mówili wszyscy. Co dzieje się z nią obecnie? Okazuje się, że zarówno podróżujący na jej pokładzie „Starman”, jak i sama Tesla Roadster mają się dobrze. Udało im się właśnie dotrzeć aż do orbity Marsa. Obecna lokalizacja to niezły wyczyn jak na kosmiczną wycieczkę auta trwającą od lutego 2018 roku. SpaceX nie mogło nie pochwalić się taką niespodzianką na Twitterze!

„Starman” i Tesla podróżują dalej w kosmos

Co czeka manekina i jego samochód dalej? Najbliżej Czerwonej Planety mają znaleźć się dopiero 6 października 2020 roku (od Marsa będzie ich wtedy dzielić około 7,4 mln kilometrów), na razie więc czeka ich dalsze powolne, przyjemne dryfowanie po przestrzeni kosmicznej. Oby trwało jak najdłużej – jeden z prawdopodobnych scenariuszy dalszych losów nietypowej pary zakłada, że Tesla i Starman mogą... zderzyć się z Ziemią. Jednak spokojnie, bo to bardzo odległa wizja. Jeśli nawet miałaby się sprawdzić, auto znalazłoby się na trasie kolizyjnej z naszą planetą dopiero za... ładnych kilka milionów lat. A jeśli do wypadku nie dojdzie? SpaceX szacuje, że samochód będzie mógł krążyć wokół Słońca przez nawet miliard lat!

RadioZET.pl/AG

Oceń