Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Patenty na pękniętą szybkę w smartfonie [Poradnik]

21.06.2017 09:30

Obecnie produkowane smartfony, mimo wyposażenia ich w super-pancerne szyby na ekranach, często nie są w stanie wytrzymać upadku lub uderzenia, czego efektem jest tzw. "pajęczyna" widoczna na ekranie.

Patenty na pękniętą szybkę w smartfonie [Poradnik] fot. pexels

Pęknięta szybka smartfona to jeszcze nie koniec świata, co będziemy starali się Wam pokazać w tym poradniku.

1. Uważaj, by nie spowodować większych zniszczeń

Pęknięta szybka wprawdzie czasem może być tylko niewielkim i drobnym pęknięciem na rogu ekranu, jednak z czasem struktura szkła, na skutek obecnej skazy, może ulec dalszym zniszczeniom.

Warto więc odpowiednio zabezpieczyć naszego smartfona przed dalszymi upadkami i wyposażyć się na przykład w obudowę ochronną.

ios-1091302_1280

2. Zabezpiecz urządzenie

W przypadku, kiedy smartfon wyposażony jest w szklaną ochronę na ekranie, to w momencie jej pęknięcia, czasem jej fragmenty mogą wystawać. Może to narazić nasze palce podczas dalszego korzystania ze smartfona na skaleczenie. Warto wtedy nakleić specjalną, przezroczystą folię ochronną na ekran, to nie tylko zapobiegnie ewentualnym nacięciom skóry, lecz również może zabezpieczyć szybkę przed rozszerzaniem się pęknięcia.

Zagłosuj

Zdarzyło Ci się zbić szybkę w smartfonie?

3. Wymień pękniętą szybkę

To najskuteczniejsze i najprostsze rozwiązanie tego problemu.

W niektórych przypadkach cena wymiany tego elementu urządzenia może wynosić ok. 100-300 złotych.

Wiemy, że są również urządzenia, gdzie koszt wymiany często jest zbliżony do jego aktualnej wartości rynkowej, a wtedy pewnie bardziej będziecie chętni do kupienia lub wzięcia nowego smartfona w abonamencie, niż dokonania takiej naprawy.

Jeśli jednak nie zamierzacie naprawiać swojego smartfona - punkty 1-3 naszego poradnika, powinny skutecznie przedłużyć pozostałą "żywotność" urządzenia, a punkt 4. powinien nieco poprawić humor.

Zagłosuj

Gdyby zbiła Ci się szybka w obecnym smartfonie, co byś zrobił?

4. Ustaw specjalną tapetę

Pęknięta szybka w smartfonie to jeszcze nie koniec świata. O ile dokonane uszkodzenie smartfona dotyczy jedynie szyby, która umieszczona jest nad ekranem, to Wasze urządzenie powinno wciąż działać i być sprawne. Uszkodzenie samego ekranu, to jednak inny, poważniejszy problem, który oznacza konieczność wymiany tego podzespołu.

"Always look on the bright side of life" - cytując piosenkę kończącą z filmu "Żywot Briana", polecamy Wam w tym przypadku na ustawienie sobie humorystycznej tapety na ekranie blokady lub pulpitu smartfona tak, aby cała sytuacja wyglądała na celowy zabieg.

RadioZet.pl/AM

QUIZ: Co wiesz o firmie Microsoft? fot. Microsoft
Oceń