Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PayU dostępne od teraz na Aliexpress. Zakupy z Chin jeszcze prostsze

30.10.2017 10:04
xxx zet

Podpisanie umowy przez operatora płatności z chińskim gigantem wśród stron z e-zakupami znacznie ułatwi Polakom korzystanie z tego serwisu.

PayU dostępne od teraz na Aliexpress. Zakupy z Chin jeszcze prostsze

Polscy użytkownicy będą mieli możliwość dokonania płatności za zakupy na platformie aliexpress.com lokalnymi metodami płatności.

"W PayU dostrzegamy ogromny potencjał handlu transgranicznego. Chcemy wspierać rozwój różnych podmiotów działających w tym obszarze, dostarczając im zróżnicowane metody płatności, które zazwyczaj mają typowo lokalny charakter" – mówi Matthias Setzer, Chief Commercial Officer w PayU.

"Nasze działania rozpoczęliśmy od zintegrowania platformy AliExpress z typowymi dla Polski metodami płatności, czyli szybkimi e-przelewami (pay by linkami). Docelowo chcielibyśmy zaoferować AliExpress dostęp do naszego globalnego rozwiązania, które obejmuje kilka regionalnych platform płatniczych, zapewniających najlepszą konwersję na lokalnych rynkach" – dodaje Setzer.

AliExpress to internetowa platforma, która od 2010 roku rozwija się w niesamowitym tempie. Polacy chętnie kupują produkty w niej oferowane - można w niej nabyć m.in. świeżaki - niemalże prosto od chińskiego producenta w cenie znacznie mniejszej od tej, którą trzeba zapłacić w Biedronce.

Zagłosuj

Gdzie najczęściej kupujesz w sieci?

RadioZet.pl/AM

Oceń