Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PayU oferuje zakupy bez pieniędzy na 30 dni. Uwaga na haczyk

19.10.2017 10:41

PayU Płacę później to usługa umożliwiająca zrobienie zakupów bez płacenia za nie przez 30 dni bez ponoszenia dodatkowych kosztów. W proces przyznawania takiej możliwości włączona jest jednak firma finansowa, do której zastrzeżenia ma KNF.

PayU oferuje zakupy bez pieniędzy na 30 dni. Uwaga na haczyk fot. materiały prasowe

Programem PayU Płacę później objęte są zakupy internetowe na kwotę od 100 do 2000 złotych. Podczas pierwszego korzystania z tej opcji użytkownik proszony jest o udostępnienie danych przedsiębiorstwu Kreditech, które decyduje o przyznaniu (lub nie) bezpłatnej (przez 30 dni) pożyczki.

Do szacowania zdolności kredytowej używana jest zabroniona przez Komisję Nadzoru Finansowego metoda screen scrapingu – Kreditech, po udostępnieniu danych logowania na rachunek bankowy, pobiera z niego historię transakcji i na jej podstawie wydaje decyzję.

Jeśli użytkownik zdecyduje się skorzystać z usługi PayU Płacę później, przyznawana jest mu pożyczka na kwotę zakupów w Kreditech. Jeśli zostanie spłacona w ciągu 30 dni, klient nie ponosi żadnych dodatkowych opłat.

Po 30 dniach płatność jest rozkładana na 6 miesięcznych rat – oprocentowanie wynosi 4% miesięcznie, jest więc wysokie. Z opcji Płacę później można obecnie korzystać w kilkunastu sklepach internetowych - wdrożenie w Polsce jest światowym pilotażem usługi.

fot. zrzut ekranu

Usługa przypomina korzystanie z karty kredytowej – płatność za jej pomocą również jest odraczana.

Zagłosuj

Jak robisz zakupy?

RadioZET.pl/MT

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń