Perfidny atak oszustów na FB. Straszą przerobionymi zdjęciami

10.01.2018 17:03

Nie wierz w wiadomości o publicznym udostępnianiu w internecie Twoich przerobionych zdjęć, otrzymywane od znajomych na Facebooku i Messengerze – to podstęp mający pomóc ukraść Twoje konto i narazić na stratę pieniędzy.

Perfidny atak oszustów na FB. Straszą przerobionymi zdjęciami fot. zrzut ekranu

Informacja występuje w kilku wersjach, przesłanie jednak jest zawsze takie same. Jeden ze znajomych przesyła link, pod którym można podobno znaleźć „chamsko przerobione” zdjęcia należące do adresata wiadomości.

Odnośnik kieruje tak naprawdę do jednej z dwóch witryn, będących wizualnymi kopiami Facebooka – przestępcy liczą, że kierowany niepokojem odwiedzający wpisze tam swoje dane logowania lub poda numer telefonu.

Po otrzymaniu dostępu do profilu FB oszuści rozsyłają z niego dokładnie te same wiadomości, które posłużyły do wykradzenia danych. Numer telefonu, który według deklaracji służy weryfikacji użytkownika, wykorzystywany jest do zapisania na płatną usługę SMS Premium.

Wiadomości o podobne j treści należy więc ignorować, a osoby od których się je dostało powiadamiać (korzystając z innego niż Facebook kanału komunikacji, na przykład rozmowy telefonicznej lub SMS-a), że ich konto zostało przejęte.

Warto ostrzec przed oszustwem znajomych, żeby uchronić ich przed utratą profilu oraz pieniędzy.

Zagłosuj

Nabrałbyś się?

RadioZET.pl/MT

Oceń