Photon - ten robot pomoże wykształcić nowe pokolenie programistów

16.08.2017 20:50

Robot stworzony przez studentów Politechniki Białostockiej niedługo rozpocznie etap testów w wybranych polskich szkołach.

Photon - ten robot pomoże wykształcić nowe pokolenie programistów fot. photon entertainment

 

Photon pierwotnie był jedynie projektem studenckim, lecz dosyć szybko pomysł wyewoluował, a twórcy postanowili wesprzeć go kampanią crowdfoundingową. Zebrali ponad 60 tysięcy dolarów, co pozwoliło na dalszy rozwój kodu, technologii i ogólnego działania robota.

Projekt do tej pory zebrał sporo wyróżnień i nagród - w tym nagrodę w zawodach Microsoft Imagine Cup.

Obecnie firma Photon Entertainment ma duże plany wobec swojego ciągle rozwijanego produktu. Robot posiada własną historię, dzięki czemu dzieci chętnie się z nim zapoznają i uczą się komunikacji z nim. Photon posiada szereg czujników, które pozwalają mu na interakcję z użytkownikami i otoczeniem. Dzięki prostym do nauki narzędziom, będą mogły programować zachowania robota, uczyć go nowych ścieżek poruszania się, a także reagowania na bodźce zewnętrzne i słuchania poleceń. Robot będzie tak jakby "rozwijać się wraz z dzieckiem", a im więcej młody programista będzie posiadał wiedzy programistycznej, tym mądrzejszy będzie też jego własny Photon.

RadioZET.pl/kickstarter/AM

Oceń