Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pierwsza próba Hyperloop - udana, lecz prędkość nie zachwyca

14.07.2017 11:30

Podczas pierwszej próby tej superszybkiej podziemnej kolei nie udało się osiągnąć nawet 1/10 zakładanej prędkości.

Pierwsza próba Hyperloop - udana, lecz prędkość nie zachwyca fot. Twitter - HyperloopOne

112 kilometrów na godzinę - tyle wynosiła maksymalna prędkość kolei podziemnej Hyperloop podczas pierwszego oficjalnego testu. Wprawdzie osiągnięta maksymalna prędkość nie jest na takim poziomie, jakiego byśmy oczekiwali, to test został zakończony pomyślnie - ta technologia działa!

Hyperloop opiera się na poruszaniu się pociągu umieszczonego wewnątrz tuby pozbawionej powietrza. Dzięki wykorzystaniu zjawiska odpychania magnetycznego, między powierzchnią pociągu a tubą, w której jest umieszczony, nie dochodzi do zjawiska tarcia, co likwiduje bariery prędkości tradycyjnych pociągów. Sam fakt, że próba została zakończona powodzeniem - pociągowi udało się dotrzeć z punktu A do punktu B - oznacza, że ta idea działa, co jest wielkim sukcesem.

polska

Kolejne próby będą wykorzystywać dłuższy tor testowy, który umożliwi rozpędzenie się kolei Hyperloop do prędkości 400 km/h. Jako, że finalnie pociągi poruszające się Hyperloopem mają osiągać prędkość nawet 1200 km/h, obecne wyniki nie robią wrażenia, lecz tak duża prędkość będzie możliwa do osiągnięcia w przypadku dłuższych, finalnych tras - a jedna z nich ma również powstać w Polsce.

Zagłosuj

Będziesz podróżował polską trasą Hyperloop?

RadioZet.pl/AM

Oceń