Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pierwsza transmisja z kosmosu w jakości 4K jeszcze w tym miesiącu!

14.04.2017 11:28

NASA dokona pierwszej w historii transmisji na żywo w jakości 4K z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Pierwsza transmisja z kosmosu w jakości 4K jeszcze w tym miesiącu! fot. NASA

Na transmisję na żywo z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, NASA zaprasza nas na 26 kwietnia. O godzinie 19:30 naszego czasu będzie można oglądać wydarzenie dzięki transmisji online, która odbędzie się na stronie live.awsevents.com/nasa4k.

Jeśli je przegapicie to nic straconego - nagranie będzie zarchiwizowane i możliwe do obejrzenia także po zakończeniu transmisji na żywo.

nasa 4k

Wydarzenie zostało zatytułowane "Reaching for the Stars: Connecting to the Future with NASA and Hollywood" (Sięgając gwiazd: łączenie się z przyszłością przez NASA i Hollywood). Całość zostanie zaprezentowana dzięki współpracy agencji kosmicznej NASA, NAB Show i Amazon Web Services.

Amazon ma w tym całkiem spory udział - to dzięki tej firmie możliwe będzie hostowanie całego streamu, jak również wykorzystanie nowego technologii przetwarzania obrazu. Transmisja będzie testem przeprowadzenia tego rodzaju streamu w jakości 4K, a w przyszłości nawet i w jeszcze większych rozdzielczościach - 6K i 8K.

Co ciekawe, całość zostanie nagrana z użyciem zaawansowanej kamery RED Epic Dragon, która zwykle używana jest do kręcenia wysokobudżetowych filmów.

Łączyć się z nami będzie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, która znajduje się wysokości 400 km nad Ziemią. Na jej pokładzie dr Peggy Whitson przeprowadzi rozmowę ze znajdującymi się na Ziemi - Samem Blackmanem (dyrektor generalny i założyciel AWS Elemental), dr Tracy Caldwell Dyson i Rodney'em Grubbsem (menadżer NASA). Rozmowa będzie poświęcona technologiom opartym na zaawansowanej obróbce grafiki i technologiom w chmurze oraz ich wpływom na rozwój naukowych badań i kinematografii.

Zagłosuj

Posiadasz ekran potrafiący wyświetlić rozdzielczość 4K?

RadioZet.pl/AM

Oceń