Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pierwszoklasiści od września będą uczyć się programowania

24.07.2017 10:50

Rozporządzenie wydane przez Ministerstwo Edukacji Naukowej zakłada naukę programowania już od I klasy szkoły podstawowej.

Pierwszoklasiści od września będą uczyć się programowania fot. pixabay

Programowanie to przyszłość - cieszy więc przyjęcie takiego rozporządzenia przez MEN. Prócz wprowadzania lekcji programowania dla uczniów od I klasy podstawówki, dodatkowo od IV klasy szkoły podstawowej zwiększono liczbę godzin zajęć informatycznych z 210 do 280.

Jak informuje Michał Sztuk z firmy ViDiS w wywiadzie z Newseria.pl - "Nauka programowania w założeniu ma znacząco zwiększyć przygotowanie uczniów do wejścia za kilka lat na rynek pracy, w dużej części już zdominowany przez zawody, które wymagają przynajmniej podstawowej znajomości kodu, obsługi narzędzi informatycznych czy pakietów biurowych".

By nowy program mógł zostać zrealizowany, przewiduje się również szkolenia dla samych nauczycieli, by mogli dysponować najnowszą, odpowiednią wiedzą. Prócz szkoleń przewiduje się dostęp do cyfrowej bazy materiałów naukowych, jak również odpowiednie wyposażenie pracowni informatycznych w nowoczesne technologie. Wskazanie MEN informują, że zajęcia informatyczne mogą być prowadzone w 24 osobowych grupach, lecz każdy uczeń powinien posiadać indywidualne stanowisko pracy wraz z dostępem do internetu i odpowiednim oprogramowaniem.

Zagłosuj

Jesteś za nauką programowania przez uczniów szkół podstawowych?

RadioZET.pl/AM

Oceń