Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pip - mała konsolka do nauki programowania

16.11.2017 14:39

Takie urządzenie może być lepszym pomysłem na zabawkę dla dziecka niż tablet, czy smartfon.

Urządzenie stworzone przez Curious Chip jest wręcz stworzone dla młodych hakerów. W formie przypominającej miniaturową, przenośną konsolę umieszczone są całkiem zaawansowane podzespoły - to układ Raspberry Pi 3, który jest idealnym pierwym komputerem do nauki programowania.

17e8b2782d62e86854774f57168244c5_original

Pip posiada autorskie oprogramowanie stworzone zarówno do edukacji, jak i zabawy. Wspiera naukę takich języków jak Pyton, Lua, a także PHP.

Twórcy w zestawie z maszynką dostarczają wielu instrukcji i materiałów, które umożliwiają hakowanie i tworzenie własnych modułów do komputera, co ma zachęcić młodzież do kreatywnego myślenia i radzenia sobie z problemami.

348281519ab75aa7ec76d0e8edb45484_original

Pip ma przede wszystkim uczyć poprzez zabawę, a więc dostępne są w nim rozmaite gry (w tym Minecraft), w których dodatkowo można zmieniać kod źródłowy i tworzyć ich własne, zmodyfikowane wersje.

Obecnie ten zestaw komputerowy jest dostępny w kampanii crowdfundingowej, by zebrać środki na jego produkcję. Początkowy zestaw zawierający wszystkie niezbędne elementy do rozpoczęcia nauki i zabawy kosztuje 150 funtów (ok. 700 zł).

RadioZet.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń