Planujesz kupno komputera? Warto się wstrzymać!

22.08.2017 10:55

Wszystko przez nowe układy procesorów zapowiedziane przez firmę Intel, które będą aż do 40% wydajniejsze od obecnie dostępnych rozwiązań na rynku.

Planujesz kupno komputera? Warto się wstrzymać! fot. Intel

Intel oficjalnie zapowiedział następną generację swoich procesorów z serii Core. Nowe procesory nie będą zupełnie nową architekturą lub ewolucją wcześniejszej, lecz będą łączyć w sobie elementy poprzedniej serii - Kaby Lake, a także będą zawierać pierwsze elementy następnej rewizji.

Intel obiecuje do 40% zwiększoną wydajność w procesorach z nowej serii Core 8000 w stosunku do poprzedniej generacji, która obecnie dostępna jest w dużej ilości komputerów stacjonarnych i laptopów na rynku. Jeśli więc planujecie zakup nowego laptopa - warto się nieco wstrzymać się z podjęciem decyzji o zakupie. 

Mobilne chipy Intel Core i5 i Intel Core i7 z serii niskonapięciowych układów oznaczonych literką "U", w końcu doczekają się czterech rdzeni i ośmiu wątków. Ta zmiana, w połączeniu z usprawnionym taktowaniem układów, zapewni ogromny wzrost wydajności w stosunku do zeszłorocznych układów, stąd kupno obecnie dostępnych rozwiązań może wydawać się nieopłacalne dla osób, które szukają rozwiązań na lata.

Nowe układy mają otrzymać pełne wsparcie dla odtwarzania takich treści jak materiały wideo w 4K, treści wirtualnej rzeczywistości, czy materiały 3D.

Intel zapowiada, że nowe urządzenia, w tym laptopy, bazujące na nowych układach pojawią się na rynku już we wrześniu. Można w związku z tym podejrzewać, że nowa seria nowych procesorów na dobre zagości na rynku na początku następnego roku.

Zagłosuj

Kupując nowy komputer jakim wyznacznikiem się kierujesz?

RadioZet.pl/AM

Oceń